Politična veljaka sta se na to temo osebno srečala, prav tako je Tonin govoril s prvakom SLS Markom Balažicem, nato pa novico veselo delil na družbenih omrežjih. Seveda gre za provokacijo brez realnih temeljev. Logar je namreč še vedno ne le poslanec SDS, ampak tudi predsednik sveta stranke, ki je njen najvišji organ med kongresoma.
Na predsedniške volitve, na katerih je nastopil kot neodvisni kandidat, je šel s podporo prvaka SDS Janeza Janše, ki mu je tudi zagotovil ustrezno pomoč pri zbiranju podpisov volivcev. Tudi svoje društvo Platforma sodelovanja je ustanovil z Janševo odobritvijo. In če bo kdaj ustanovil stranko, jo bo skoraj zagotovo z njegovim dovoljenjem.
Zelo verjetno bi bila skupna lista Logarjeve Platforme, NSI in SLS zmagovita kombinacija. Toda zakaj bi Logar delal takšno uslugo Toninu in se zanj katapultiral v Bruselj?
Zakaj bi se torej podal na evropske volitve na skupni listi z NSI in SLS? Logar je že večkrat izjavil, da ga evropske volitve ne zanimajo, saj še naprej želi delovati predvsem v domači politiki. Lahko da si bo premislil in vseeno nastopil na evropskih volitvah. Toda dokler je poslanec SDS in predsednik njenega sveta, bo težko nastopil zunaj stranke. Skoraj zagotovo bi SDS z njim na vrhu liste dosegla zgodovinski uspeh, a to bi dejansko pomenilo njegov umik iz slovenske politike.
Druga možnost je, da bi z dovoljenjem prvaka SDS nastopil s svojo listo, da bi se politično izmeril. V tem primeru bi se prav tako moral postaviti na čelo liste in bi bil skoraj zagotovo izvoljen, a bi precej glasov pobral ne le SDS, ampak tudi NSI, ki bi lahko ostala brez svojega poslanca oziroma poslanke v Evropskem parlamentu.
Če sam ne bi nastopil, ampak bi na čelo liste postavil denimo Aljo Brglez, ni nujno, da bi bila izvoljena, in bi lista doživela katastrofo, še preden bi nastopila na državnozborskih volitvah. Zelo verjetno pa bi bila skupna lista Logarjeve Platforme, NSI in SLS zmagovita kombinacija. Toda zakaj bi Logar delal takšno uslugo Toninu in se zanj katapultiral v Bruselj?
Bolj verjetno je, da bo NSI na koncu sama odšla na evropske volitve in da se bo tudi SLS prihodnje leto odločila za skupno listo z SDS, saj imajo na njej več možnosti za vnovično izvolitev evropskega poslanca.
Navsezadnje pa tudi pogoj SDS, da bi skupaj nastopili na državnozborskih volitvah, za SLS ni ravno neugoden. Sama se bo težko vrnila v parlament, SDS pa ji lahko zagotovi izvolitev kakšnega poslanca.