Revija Reporter
Slovenija

Telekomov Planet TV bo začel oddajati septembra

STA

12. jun. 2012 11:43 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Predstavniki družbe Tsmedia, ki je v lasti Telekoma Slovenije, so danes predstavili ekipo in program nove komercialne televizije Planet TV, ki bo zaživela sredi septembra oziroma predvidoma 18. septembra. Takrat se namreč začnejo tekme nogometne lige prvakov, za prenose katerih je pravice pridobil tudi Telekom Slovenije.

Programski direktor Planeta TV Amir Mureškić je pojasnil, da bo nova televizija slonela na štirih stebrih - lastni produkciji, športnih vsebinah, tujih filmih in serijah ter informativnem programu.

Nad informativnim programom bo bdel Rajko Gerič, ki je pred tem delal na RTV Slovenija. Jeseni bodo sprva ponudili večerno informativno oddajo, njeni voditelji pa bodo Marko Potrč, Živa Rogelj, Jerca Zajc in Tomaž Bratož. Gerič zagotavlja kredibilen in profesionalen program, ki ga imajo namen v prihodnosti še širiti.

Glede tujih filmov in serij v družbi Tsmedia še niso razkrili podrobnosti, nosilni steber športnih vsebin pa bodo prenosi tekem lige prvakov. Lastno produkcijo pa bosta že jeseni tvorila dnevni licenčni resničnostni šov Paradise Hotel, vodila ga bo Maja Martina Merljak, ter tedenski podjetniško obarvani resničnosti šov Dragons' Den.

Tsmedia bo sicer v celoten projekt do trenutka, ko bo televizija začela poslovati tekoče pozitivno, vložila 10 do 15 milijonov evrov. To naj bi se zgodilo v štirih do petih letih, je za STA ob robu današnje predstavitve nove televizije v Ljubljani pojasnil direktor Tsmedia Rudolf Skobe.

Planet TV bo po njegovih besedah komercialna televizija širokega dosega, ki bo v končni fazi zaposlovala od 50 do 60 ljudi, pri čemer bo več kot polovica na novo zaposlenih, ostali pa bodo prišli iz obstoječih kadrov Tsmedia. Družba se namreč že dolgo ukvarja z medijsko dejavnostjo, med drugim upravlja spletni portal Siol.net.

Prostori nove televizije Planet TV - od februarske potrditve projekta s strani nadzornega sveta Telekoma do nedavnega se je v javnosti omenjala kot Siol TV - se bodo nahajali v Stegnah.

Družba že vodi ustrezne postopke in pogovore, ki bodo omogočili, da bo Planet TV dosegljiv prek vseh operaterjev, ki distribuirajo televizijski signal. Tako se med drugim dogovarjajo tudi za oddajanje prek trenutno edinega delujočega omrežja za digitalno prizemno oddajanje (DVB-T), ki ga upravlja javni zavod RTV Slovenija oziroma njihova enota Oddajniki in zveze.