Stanje ustreljenega policista še naprej kritično
24. avg. 2014 10:17 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Zdravstveno stanje policista, ki ga je v petek med nadzorom prometa v Litiji ustrelil vojak in je na zdravljenju v UKC Ljubljana, je nespremenjeno in še naprej kritično, so STA povedali na Generalni policijski upravi. Na zdravljenju v UKC Ljubljana ostaja tudi vojak, ki je poškodovan. Medtem se kriminalistična preiskava dogodka nadaljuje.
Življenje policista, ki je v oskrbi v Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana, tako še vedno visi na nitki.
Incident se je zgodil v petek popoldne v Litiji, ko je policist ustavil rdeči volkswagen polo, voznik avtomobila pa ga je ustrelil v glavo. Izkazalo se je, da je strelec pripadnik Slovenske vojske, ki je bil po incidentu ranjen in je prav tako v oskrbi v UKC Ljubljana. Drugi policist, ki je bil prav tako na kraju dogodka, je namreč med begom osumljenca nanj streljal in ga poškodoval, a naj njegove poškodbe ne bi bile hujše. Vojaka v bolnišnici policisti varujejo 24 ur na dan.
Ob tem na dan prihajajo podrobnosti o domnevnih psihičnih težavah vojaka, ki je ustrelil policista. Slovenska vojska ga je začasno suspendirala, grozi mu prenehanje delovnega razmerja. V Slovenski vojski so potrdili, da je bil omenjeni vojak že večkrat obravnavan zaradi različnih odklonov, predvsem disciplinskih. Zaradi bolezni je bil dalj časa odstoten in ni imel dostopa do orožja. A predpisi ne omogočajo, da se vojaka odpusti zaradi psihičnih težav, so navedli.
Na dejstvo, da je strelec kljub psihičnim težavam še vedno pripadnik Slovenske vojske, se je vsulo kar nekaj kritik. Strokovnjakinja na področju obrambe in nekdanja obrambna ministrica Ljubica Jelušič je na Twitterju zapisala, da v Slovenski vojski ne priznajo odgovornosti, ker na prostovoljnem služenju, v rezervi in v aktivni sestavi niso opazili težav psihotičnega vojaka.
Streljanja na policiste so se v preteklosti že dogajala, a niso pogosta. Se je pa že zgodil podoben dogodek: leta 1997 je na policijski postaji Kočevje pripadnik posebne enote Slovenske vojske umoril dežurnega policista in nato storil samomor.
Zadnja letna poročila o delu policije kažejo, da policiste najpogosteje napadejo z nevarnimi predmeti, pogosto jih tudi udarijo, odrivajo, grabijo, davijo ali grizejo. Število napadov na policiste v zadnjih letih je sicer dokaj nespremenljivo. Letno beležijo okoli 250 napadov, v prvi polovici letošnjega leta pa so bili 103 napadi na policiste, kaže statistika policije.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke