Zorko, ki je vodenje Laškega prevzel v petek, in sicer po četrtkovem odhodu Boška Šrota, posredno tudi največjega posamičnega lastnika skupine Pivovarne Laško, razmišlja o več smereh rešitve sistema. Kot je dejal, se mora najprej natančno seznaniti z vsem, saj razmere pozna le delno. Osebno verjame, da bo, če bo volja, mogoče najti neko rešitev v obliki reprograma ali odložitve tudi za Infond Holding, ključne družbe pri lastniškem obvladovanju skupine okrog Laškega in Mercatorja.
Če bo treba, bo skupina Laško prodala določene naložbe, ki niso povezane z osnovno dejavnostjo, ničesar pa ne bodo prodali na hitro, niti naložbo v Mercatorju, Delu oz. Večeru, je dejal. Dodal je, da je naložba v Mercator lahko smiselna, vendar je vprašanje, v kolikšnem deležu. Zorko je napovedal, da bodo v družbi premislili, kaj skupina potrebuje in česa ne, predvsem pa bodo poskušali zadovoljiti interese bank in tako omogočiti obnovitev kreditnih linij.
Novi prvi mož Laškega je še napovedal, da ne bo nobenega kadrovskega cunamija v podjetjih skupine Laško, niti odpuščanj. Podjetja okrog Laškega so v dobri kondiciji in jim je treba omogočiti razvoj, ki je bil onemogočen zaradi pritiskov na Šrota. Zorko je tudi dejal, da bo uprava družbe skupščino delničarjev sklicala v prvem mogočem terminu, ni pa izključil niti možnosti izredne revizije, če bodo lastniki to zahtevali.
Zorko, ki bo sočasno vodil Pivovarno Laško in Pivovarno Union, je še napovedal, da se bo prihodnji teden srečal s predsednico upravnega odbora Dela Andrijano Starina Kosem, po tem srečanju pa bo lahko več povedal o njeni usodi na vrhu Dela.