Revija Reporter
Slovenija

Sprevrženi spin servilnih slovenskih medijev: bančno brezno kot nekaj pozitivnega

Nenad Glücks

26. dec. 2013 6:01 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017

Deli na:

Človek ne bi verjel, toda v Sloveniji je mogoče tudi to, da nas prepričujejo, da je bančna luknja, bolje rečeno brezno, nekaj pozitivnega. Da je bolje, da bomo zato plačevali visoke obresti na kredite kot pa nizke. Za ta sprevrženi medijski spin niso dovolj propagandistični doktorji, brez servilnosti dominantnih medijev jim to nikakor ne bi uspelo.

Zanimivo, da je na politikantsko sprevračanje realnosti po objavi stresnih ugotovitev o bančnem breznu v Sloveniji, opozoril tudi ameriški veleposlanik v Sloveniji Joseph Mussomeli v intervjuju za Delovo prilogo Polet. Pravi, da bi bilo zaradi bančne luknje na ulicah dvajset tisoč ljudi, če bi bil zdaj premier Janez Janša. »Zelo pomenljivo, da pod zdajšnjo vladi ljudje ne protestirajo na ulicah, a če bi bil premier Janša, potem stavim svojo kariero, da bi bilo na ulicah dvajset tisoč ljudi, ki bi protestirali zaradi nedavnih izidov bančnih stresnih testov«.

Seveda ljudi usmerjajo dominantni mediji, tokrat so jih usmerili v razmišljanje, da pomeni prikazana bančna kapitalska luknja pozitivni rezultat. Tako je zapisal Mile Šetinc v svoji prvi kolumni za portal siol.net ter s tem že takoj na začetku v celoti upravičil zaupanje, ki mu ga je naklonil Uroš Urbas, odgovorni urednik tega portala. Urbas je v obrazložitvi svoje odločitve za sodelovanje s Šetincem celo javno priznal, da ga je povabil k pisanju zato, da bo njegovo uredništvo (in bralci) bolje razumelo prizadevanja, napore in dosežke zdajšnje vlade. »Ima informacije in razumevanje, s katerim zna na njemu lastni, cinično-humorni način razložiti ozadja in napovedati prihodnje politične poteze«, je zapisal vladno razumevajoči Urbas.

VEČ V TISKANI IZDAJI IN V TRAFIKI ZA TABLIČNE RAČUNALNIKE.