Ena od zgroženih mamic pravi, da so v knjigi otrokom ponujena celo navodila, kako zbežati od doma, na način, da to starši čim kasneje ugotovijo, policija pa ima čim več težav pri njihovem iskanju. Objavljamo citat.
»No tole je seznam za beg od doma:
- Zbeži ponoči, da mine več ur, preden mama in oče obvestita policijo, ta pa razglasi tiralico.
- Zato mami zmešaj v čaj uspavalne tablete iz njenega predala v spalnici
- Obema napiši prijazen esemes, da jima bo toplo pri srcu, ko te bodo iskali policaji in cela soseska
- Hanni piši v slovo, da se bo žrla, ker je bila do tebe taka prasica. O njej bova še govorila, ker je rdeča nit mojega življenja.«
Navodila, kako uspavati mamo, da bo čim kasneje ugotovila, da je njen 12- letni otrok izginil in da ga bo policija tako čim kasneje začela iskati, niso le neokusna, pač pa potencialno skrajno nevarna. Najprej za zdravje matere, ki ji lahko otrok »v čaj zmeša« dozo uspavalnih tablet, ki imajo lahko hude posledice za zdravje ali celo smrt.
Navodila, kako uspavati mamo, da bo čim kasneje ugotovila, da je njen 12- letni otrok izginil in da ga bo policija tako čim kasneje začela iskati, niso le neokusna, pač pa potencialno skrajno nevarna.
Lahko pa tudi za samega otroka, ki zbeži od doma in ima pri tem čim več časovne »prednosti«. Kaj vse se mu lahko zgodi ob takšnem pobegu, je »progresivnim« ideologom slovenskega šolstva in kulture očitno vseeno.
Knjiga »Elvis Škorc, genialni štor« je bila letos izbrana v sklopu projekta Rastem s knjigo, ki je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Vodi ga Javna agencija za knjigo (JAK) v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, osnovnimi in srednjimi šolami, zavodi za vzgojo in izobraževanja otrok. Pripravljajo ga v sodelovanju z ministrstvom za kulturo, ministrstvom za izobraževanje, Zavodom za šolstvo, Združenjem splošnih knjižnic, Društvom slovenskih pisateljev…
Vsi sedmošolci bodo letos prejeli knjigo, o kateri pišemo, ob organiziranem obisku najbližje splošne knjižnice. To je del letnega delovnega načrta osnovnih šol in projekta Rastem s knjigo. V kakšne osebnosti bodo zrasli otroci, ki jim tovrstne vsebine kot obvezno branje predpisujejo kar državne institucije?