Po njunih besedah priprave policistov posebne enote potekajo v treh fazah. Fizične priprave so od najlažje, sledi tehnično-taktični del, kjer dobijo navodila, kaj varujejo. Tretja pa je pa je psihična priprava, ki jo vsak policist naredi sam pri sebi, ko se mora pripravit na dogodke, kjer ne ve, kaj ga čaka. To je najtežji del pojasnita sogovornika.
Delo na protestih ni kot običajen dan v njihovi službi, zato si policisti na terenu tudi medsebojno pomagajo, da ostanejo mirni.
Spraševali smo ju, kako se po takšnem dnevu sprostita, kako gledata na zmerjanje množice protestnikov. Pa tudi kaj menita o tistih provokatorjih, ki vsak možni trenutek izkoristijo, da izzovejo policijsko posredovanje, tudi fizično, kljub predhodnim opozorilom.
Razkrivata še kako na policiste vpliva dejstvo, da so pod konstantnim video nadzorom. Saj snemajo vsi, protestniki, mimoidoči, mediji in kako določeni posamezniki prav te posnetke zlorabijo za blatenje policistov, ki so tam po službeni dolžnosti.
V intervjuju pa tudi o tem, kako politične simpatije vplivajo na delo policistov, ki že nekaj mesecev varujejo določena območja, kot denimo trg republike, parlament, vlado in podobno.
Spregovorita pa tudi o morebitni možnosti, da na protestih pride do napada na policijo.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24