Revija Reporter
Slovenija

Slovenski nogometaši danes na Wembleyju proti Angležem

STA

15. nov. 2014 6:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017

Deli na:

Slovenska nogometna reprezentanca bo danes ob 18. uri po slovenskem času na slovitem Wembleyju v Londonu pred napovedanimi 80.000 gledalci igrala četrto tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016. Tekmec bo favorizirana Anglija, izbranci Srečka Katanca pa se vse prej, kot predajajo vnaprej.

Slovenska vrsta se bo sodeč po zadnjem treningu z Anglijo spopadla tudi s Kevinom Kamplom, ki je imel v zadnjem času težave s stegensko mišico. Ob njem bodo v začetni postavi zaigrali vratar Samir Handanović, branilci Mišo Brečko, Boštjan Cesar, Branko Ilić in Andraž Struna, vezisti Dalibor Stevanović, Jasmin Kurtić, Valter Birsa in Andraž Kirm ter napadalec Milivoje Novaković.

Angleži se na drugi strani niso preveč ukvarjali s Slovenci, imajo pa tudi oni nekaj težav, med drugim se jim je nazadnje poškodoval bočni branilec Leighton Baines, pred tem pa še Michael Carrick in Andros Townsend.

Angleži so sicer po treh tekmah v skupini stoodstotni s tremi zmagami in brez prejetega zadetka, Slovenija pa ima dve zmagi in poraz ter je na drugem mestu.

Tekma pa bo tudi slavnostna. Angleški napadalec Wayne Rooney bo za svoj stoti nastop za izbrano vrsto dobil zlato kapo, slovenski branilec Boštjan Cesar pa bo postal rekorder po številu nastopov za slovensko vrsto. Tekma z Anglijo bo njegova 81.