Ciglar je tudi sodelavec Državne volilne komisije (DVK) in pravi, da se je na trenutke počutil kar neprijetno, ko je videl, "kako zelo zaostajamo za naprednim sistemom, ki ga imajo v Venezueli".
Venezuela je sicer tista država, kjer je predsednik Nicolas Maduro, potem ko je opozicija po zmagi na volitvah prevzela nadzor nad parlamentom, temu odvzel zakonodajne pristojnosti in jih prenesel na novo ustavodajno skupščino, v kateri imajo glavno besedo njegovi socialisti. Domnevamo, da Ciglar Madura, s katerim se je imel priložnost srečati, ni povprašal o njegovem pojmovanju demokracije.
Tako imenovane »mainstream« medije je Ciglar obtožil pristranskega poročanja o krizi v Venezueli. Pomanjkanje hrane in drugih dobrin po njegovem sploh ni tako hudo, kot poročajo mediji. Lačnih ljudi nisem videl, vztraja Ciglar, ki je ponudil še ta biser: "Res občasno primanjkuje določenih živil, zdravil ipd., toda niti v eni trgovini nisem videl popolnoma praznih polic. Videl sem borbene in odločne ljudi, ki kljub tem težavam nadaljujejo s svojim vsakdanjim življenjem. Predvsem so zelo iznajdljivi, npr. če za nekaj dni zmanjka jajc, namesto tega pač jedo kaj drugega."
Priznava, da ima država težave, a te po njegovem sploh niso tako velike, kot poročajo mediji. Pravi, da v Venezueli obstajata dve razlagi, kdo je odgovoren za težave, ki pestijo državo. "Po opozicijski je vsega kriva socialistična vlada, provladna pa krivi ekonomsko vojno, ki so jo zoper socialistično Venezuelo sprožile ZDA skupaj s svojimi zavezniki." Večina Venezuelecev bolj verjame vladi, trdi Ciglar, ki kot argument navaja zmago Maduru naklonjenih sil na lokalnih volitvah.
Proti Maduru in chavističnemu režimu naj bi bila le manjša, premožnejša skupina prebivalstva, revnejši sloj pa naj bi režim podpiral, še pravi slovenski levičar, ki so ga navdušili tudi grafiti Huga Chaveza, Madura, Fidela Castra in Bolivarja, ki jih je videl na vsakem zidu v državi, "seveda ob nujni spremljavi gesel o solidarnosti, internacionalizmu, socializmu, svobodi in ljubezni do revolucije."
Gostitelji mu gibanja niso omejevali, trdi Ciglar, ki pa ob tem pove, da je moral zaprositi za dovoljenje, da zapusti hotel. O obisku »barriosa« v prestolnici Caracasu pravi: "V teh barakah živijo revni ljudje, ki pa so neverjetno ponosni in borbeni. Revolucija jim je prinesla veliko sprememb na bolje, zato ji ostajajo zvesti tudi sedaj, ko država ni v rožnatem stanju."
Ciglar ob srečanju z Madurom: