Rončević: Družinski zakonik – diverzija neliberalnih liberalcev
6. jan. 2012 5:28 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Pa smo jo dočakali. Razpravo o družinskem zakoniku namreč. Moram priznati, kljub temu, da se kot pijanec plota oklepam stališča, da je potrebno o kontroverznih tematikah, ki delijo javnost, vršiti široko in odprto javno razpravo, sem si želel in nekako naivno upal, da v tem primeru do nje ne bo prišlo. Preprosto zato, ker sem prepričan, da bodo v tem primeru stroški in škoda javne razprave daleč presegli njene koristi.
Da ne bo pomote: trdno sem prepričan, da je potrebno predlog družinskega zakonika podpreti. Na tem mestu niti ne mislim polemizirati s kvaziargumenti, z razpravami, ki nimajo konca in kraja in jih ni mogoče zaključiti in dobiti. Naj le povem, da se mi zdi preprosto neprimerno in nedostojno, da imamo v Sloveniji v 21. stoletju zakonsko ureditev, ki dvema, ki se ljubita in si želita pravno urediti življenje in status, to onemogoča le zato, ker sta ti osebi istega spola. Nenazadnje je že Jezus iz Nazareta pred dva tisoč leti povedal, naj prvi kamen vrže tisti, ki je brez greha. Vsak med nami ima kako lastnost, zaradi katere bi ga lahko pojmovali kot neprimernega partnerja. Poznam kar nekaj ljudi, ki bi kot osebno tragedijo pojmovali poroko njihovega bližnjega s katolikom. Zato lahko zapišem, da se bom skladno s tem prepričanjem tudi udeležil referenduma in oddal svoj glas. In kdo ve, morda bom v javni razpravi celo dodatno podprl družinski zakonik.
Vendar pa lahko opazimo, da bodo to javno razpravo ob pomoči medijske mašinerije temeljito zlorabili jesenski konzervativci, neliberalni liberalci, torej tisti, ki se prikazujejo kot liberalni, a so v liberalnosti na moč selektivni. V razpravi lahko že opazimo niti ne preveč subtilno zaničevanje drugače mislečih. Tistih, ki so šibkejši in slovenskem javnem prostoru so to pač nasprotniki družinskega zakonika. Katoliški cerkvi se v razpravi jemlje pravica do svojega mnenja. Kaj šele, da bi to mnenje javno izrazila. Videli bomo medijske pogrome in diskriminacijo nad tistimi, ki se jim diskriminacija očita. Nekako skladno s tistim vicem, v katerem domorodci na oddaljenem tihomorskem otoku zatrdijo, da pri njih ni ljudožercev, ker so zadnjega pojedli včeraj.
Predvsem pa je pomembno, da bo ta javna razprava služila za diverzijo, za odvračanje pozornosti javnosti od trdih dejstev in pravih problemov te države. Na primer od tega, da imamo kandidata za mandatarja s težko in zanimivo prtljago, ki prisega na mencingerjansko politično ekonomijo, ki nas bo pokopala. Od dejstva, da imamo preko 112.000 brezposelnih. Da vsako leto stotine milijonov pošljemo v davčne oaze. Da Slovenijo vodilo isti politiki kot leta 1988 – ja, politična demografija je res hudič. Da gre slovenski javni dolg v orbito. Da vlado sestavlja instant stranka s programom prihvatizacije, ki je na volitvah dobila več glasov kot edina stranka s konsistentnim programom.
Zelo nespametno. Ampak saj v Sloveniji zadnji dve desetletji itak delamo skoraj vse narobe. Zakaj bi bilo tokrat kaj drugače?
Povzeto iz bloga dr. Boruta Rončevića:
http://brmagazin.blog.com/2012/01/05/druzinski-zakonik-diverzija-neliberalnih-liberalcev/
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke