Na pravdnem oddelku ljubljanskega okrožnega sodišča se je začela obravnava v tožbi, ki jo je Janez Janša vložil zaradi navedb v finski oddaji, da je pri poslu s patrijami prejel podkupnino. Tako Janša kot njegova odvetnica Nina Zidar Klemenčič sta po današnjem naroku opozorila, da finski novinar Magnus Berlgund dokazov sodišču ni predložil.
Janša je po današnjem naroku, ki se je zaključil v slabih dveh urah, poudaril, da smo tri leta poslušali, da dokazi obstajajo, in da jih bodo predložili, ko bo prišlo do obravnave na sodišču. A danes na sodišče "ni bilo ne Berglunda ne dokazov".Zidar Klemenčičeva ga je dopolnila, da je bil danes zadnji dan za vložitev dokazov, kasneje pa se jih ne bo moglo več vlagati. "Dokazov torej ni," je izpostavila.
Pooblaščenec finskega novinarja in finske televizijske hiše YLE, ki jo Janša prav tako toži, Andrej Kirm pa je razložil, da se je novinar odločil, da zaščiti svoje vire, kar je tudi njegova pravica. Zato je sodniku Mateju Paplerju predlagal, da se pridobi tožilski spis, ki je bil vložen proti Janši, Tonetu Krkoviču, Jožetu Zagožnu, Walterju Wolfu in Ivanu Črnkoviču, ter se vodi na ljubljanskem okrajnem sodišču. Ta bo Krimovih besedah vsebuje določene listinske dokaze in elektronska sporočila, iz katerih izhaja, da je imel Berglund razlog verjeti temu, kar je navedel v oddaji Resnica o Patrii.
Ob zaslišanju Berglunda pa bo verjetno slišati še več, s kakšnimi dokazi je razpolagal, je še menil Kirm. Dodal je, da je vsak dokument sicer stvar interpretacije, in da Berglund seveda ni sam videl, kako se izroča kovček z denarjem. Samo dejstvo, da je bil obtožni predlog vložen zoper Janšo, pa po Kirmovi oceni "tudi nekaj pove".
Janša poleg televizije YLE, in novinarja Magnusa Berglunda, toži tudi nekdanjega v. d. generalnega direktorja policije Bojana Potočnika in direktorja Sistemske tehnike Milana Švajgerja. Tako Berglund kot predstavniki omenjene televizije na sodišče niso prišli, prav tako tudi Švajger ne. Naslednji narok je razpisan za 23. september.