Direktor Policijske uprave Ljubljana Stanislav Vrečar je na novinarska vprašanja v zvezi s tem dogodkom odgovoril, da je protestnica napadla policiste, zaradi česar so zoper njo uporabili prisilna sredstva.
Protestnica Mojca Jamnikar pravi drugače. Shoda se je udeležila, ker se jih udeležuje že vse od 27. aprila: »V prejšnjih protestih je bilo povezovanje, je bilo dobro, neko čutenje eden drugega. Tokrat pa je bilo grozno, kaj takega si nisem mislila, da bom doživela.«
»Takšen napad iznenada ne moreš opisati z besedami. S svojim partnerjem sva prišla pred parlament 15 minut prej in nato se je zgodilo to. Bili smo sami mirni protestniki, eden ob drugem, bili smo veseli, da smo se srečali. Bila sem obrnjena napol proti parlamentu in nisem opazila, dokler niso začeli ljudje nekam hiteti.«
»Takrat se nisem imela niti časa obrniti, ko so štirje robocopi (do zob oboroženi policisti – op.p.) skočili v mene, me prijeli, me začeli vleči, vsak na svojo stran. Dvignila sem roke v bran in rekla, kaj se dogaja, pustite me, nič nisem naredila, ampak nihče me ni poslušal. Vlekli so me, sem in tja, eden me je prejel okoli vratu. Tega se še zavedam.«
Konflikt med protestnico in policisti (od 27. sekunde dalje)
»Videla sem, kako je moj partner – hvalabogu da je moški na mestu, ker jih v tem času ni veliko – skočil meni v bran, ampak v tistem trenutku ga je drug robocop zagrabil okoli vratu in takrat tudi jaz nisem nič več videla, le še temo pred očmi. Zavedala sem se šele takrat, ko so me zbili po tleh.«
V posnetku opisuje tudi, kako je tekel postopek, ko so ju s partnerjem v ločenih vozili odpeljali na policijsko postajo in izpustili sredi noči.
»Protestnica se je dotikala policista, mu segala po čeladi, ga poskušala udariti in mu sneti čelado, kar ji je tudi uspelo. Ukazov, naj s kršitvijo preneha, ni upoštevala, zato so zoper njo uporabili prisilna sredstva. V postopek se je vmešal še moški, ki je bil ob njej. Tudi zoper njega so uporabili prisilna sredstva, oba so tudi pridržali v prostorih policije,« je dan pozneje dogodek komentiral direktor PU Ljubljana Stanislav Vrečar
Pozneje so v policiji pojasnili, da glede tega primera zbirajo obvestila zaradi sumov kaznivega dejanja preprečitve uradnega dejanja ali maščevanje uradni osebi, o vseh ugotovitvah pa bodo obvestili tožilstvo. Po Vrečarjevih besedah vsaka uporaba prisilnega sredstva zahteva presojo upravičenosti, strokovnosti in zakonitost uporabe. V primerih obvladovanja množice zadeve analizirajo še bolj podrobno.
»Po zdajšnjih podatkih, ki jih imam, ocenjujem, da ni šlo za pretirano, ampak za sorazmerno uporabo prisilnih sredstev, da smo lahko vzpostavili javni red in mir ter poskrbeli, da ni prišlo do še večjih izgredov in poškodb ljudi in premoženja,« je poudaril Vrečar.