V medijsko orbito ga je izstrelil Bojan Požar in ga promoviral v svojih oddajah (najprej v Faktorju na TV3, nato pa v Uri moči na Planet TV), manj pa je znano, da je Videtič zanj pri predvsem državnih podjetjih lobiral za oglaševanje na njegovem spletnem portalu. Prav tako so tudi v oddajah, kjer je nastopal, dve leti molčali o njegovi zaposlitvi na Elesu, kjer je svetovalec direktorja Aleksandra Mervarja.
Poleg tega je direktor dveh podjetij, s katerima še vedno posluje. Kot lastnik in direktor podjetja VI-PU, ki ga je ustanovil leta 2008, je opravil za 126.776 evrov poslov s proračunskimi uporabniki. Največ s Kontrolo zračnega prometa Slovenije, in sicer za 85.171 evrov. Kot je razvidno iz Erarja, s slednjo še vedno sodeluje. Z družbo Eles pa je do konca leta 2018 ustvaril za 35.502 evra prihodkov.
Po podatkih Ajpesa je podjetje VI-PU lani imelo 18.200 evrov čistih prihodkov od prodaje, predlani pa je bilo teh 23.350 evrov. Skupaj s Požarjem pa ima še podjetje Public Net, ki je pred kratkim kupilo bosansko medijsko agencijo Patria. Po podatkih Ajpesa Public Net lani ni imel čistih prihodkov od prodaje, imel pa je 4.713 evrov dolgoročnih sredstev.
Leta 2011 je Videtič medijsko zaslovel kot »skrivnostni poštar iz LDS«, ki je takratni predsednici uprave Darsa Mateji Duhovnik »predal šop papirjev, ki jih je Duhovnikova po kratkem pregledu spravila na varno v svoj avtomobil.« Nato se je zaposlil na Inštitutu za bližnjevzhodne in balkanske študije, kjer je bil višji svetovalec direktorja Zijada Bećirovića, vendar so se njune poti kmalu razšle.
Pozneje je po naših podatkih službo iskal na Elektru Ljubljana in se z že podpisano pogodbo o zaposlitvi ponujal za svetovalca donedavnemu direktorju Andreju Ribiču, vendar ga je zavrnil. Morda je to razlog, da ga Videtič zdaj v svojih političnih komentarjih vseskozi sesuva. V enem od svojih nastopov v Uri moči na Planet TV tik pred volitvami je celo namigoval, da naj bi bil Ribič del energetske mafije, o kateri je Alenka Bratušek govorila v času, ko je bila ministrica za infrastrukturo v vladi Marjana Šarca. Takrat so komentirali afero o domnevno spornih balkanskih poslih Roberta Goloba v BIH leta 2009. Pred volitvami se je Ribič pridružil Golobu, po njegovem prevzemu vlade pa je bil imenovan za predsednika nadzornega sveta Elesa, torej družbe, v kateri je Videtič zaposlen.
Seveda se ob vsem tem ljudje, ki v svojih službah trdo delamo, lahko vprašamo, kako lahko Videtiču uspeva ob svetovanju šefu uprave Elesa (njegovo delovno mesto naj bi bilo specialist za analize projektnega vodenja) in vodenju dveh zasebnih podjetij še komentirati aktualne politične zadeve, o katerih naj bi bil obveščen »iz prve roke«.
Zato smo na vodstvo Elesa naslovili vprašanja: »Koliko časa je g. Videtič zaposlen na Elesu, na podlagi kakšnih strokovnih referenc in znanj ste ga zaposlili, kakšno plačo ima, kakšne so njegove delovne naloge na Elesu in kako ste z njegovim delom zadovoljni? Ali so resnične govorice, da g. Videtič na Elesu nič ne dela in da v vsem času, odkar je tam zaposlen, ni odprl niti svojega delovnega računalnika? Ali je vodenje in dejavnost podjetij VI-PU in Public Net združljivo in skladno z nalogami g. Videtiča na Elesu? Ali ima dovoljenje Elesa za komentiranje aktualnega političnega dogajanja na televizijah in v drugih medijih, zlasti kadar gre za ukrepanje vlade v zvezi z energetsko krizo ali ko je govor o vodilnih ljudeh v energetiki? Za katere vrste izjave mora imeti dovoljenje družbe Eles? Kako komentirate neuradne podatke, da g. Videtič pogosto lobira za finančna sredstva v medijih, kjer tudi sam nastopa? Ali je na podlagi lobiranja ali celo izsiljevanja prišel do sedanje službe na Elesu?«
Naša vprašanja so več kot relevantna, toda iz družbe Eles smo prejeli zelo skop odgovor: »V zvezi z vašimi vprašanji vam sporočamo, da je g. Miran Videtič res zaposlen v družbi ELES, d. o. o., od 1. 1. 2020 dalje, vendar zaradi varovanja osebnih podatkov in njegove zasebnosti podrobnejših podatkov o njegovi zaposlitvi ne moremo posredovati. Na tem mestu izpostavljamo, da so vsi zaposleni seznanjeni z internimi akti družbe, kamor sodijo tudi pravila komuniciranja in določbe etičnega kodeksa. Njegovih ravnanj, ki se ne nanašajo na družbo ELES, pa ne moremo komentirati.«
Po svoje pa je odgovor tudi razumljiv, saj je po naših virih Videtičeva zasebna partnerka Tatjana Gabrovšek šefinja kabineta direktorja Mervarja, zato pri njem uživa veliko zaslombo.