Revija Reporter
Slovenija

Poslanci so predsednika Pahorja zatožili policiji, ta pa nič

STA

20. mar. 2019 6:00

Deli na:

Pahor ima 5419 evrov bruto oziroma 3072 evrov neto plače. Da lažje preživi s takšno plačo, mu pomagajo tudi razni dodatki. V uradu so sicer glede na predhodnika močno oklestili stroške za delovanje.

Bobo

Predsedniku republike Borutu Pahorju in nekdanjima ministroma Mateju Lahovniku ter Francu Križaniču se zaradi njihove vloge pri projektu šesti blok Termoelektrarne Šoštanj (Teš 6) ne bo treba zagovarjati pred organi odkrivanja in pregona. Kriminalisti namreč niso našli razlogov za sume, da bi storili kazniva dejanja, poroča spletni portal Siol.

Po slabem letu dni namreč kriminalisti niso našli razlogov za sume, da so pri tem storili kaznivo dejanje opustitve dolžnega nadzorstva oziroma nevestnega ravnanja pri opravljanju svojih funkcij. Lani jih je namreč policiji in tožilstvu naznanil državni zbor ob obravnavi končnega poročila preiskovalne komisije za ugotavljanje politične odgovornosti pri projektu Teš 6.

Šlo je za prvo naznanilo sumov kaznivih dejanj državnega zbora kot institucije proti aktualnemu predsedniku republike v zgodovini slovenske parlamentarne demokracije. A na Policijski upravi Ljubljana so menili, da podlag za vložitev ovadbe na tožilstvo nimajo. Za spletni portal so pojasnili, da so kriminalisti po vseh zbranih obvestilih s poročilom seznanili pristojno tožilstvo.

DZ je namreč na podlagi končnega poročila ugotovil, da so nekdanja ministra za finance in za gospodarstvo, Križanič in Lahovnik, ter nekdanji premier Pahor kot posamezni nosilci javnih funkcij politično odgovorni za naložbo bodisi zaradi opustitve dolžnostnega ravnanja ali pa celo namernih ravnanj, saj so s tem izpostavili državo oz. javna sredstva nesorazmernemu tveganju zaradi načina financiranja projekta.