Revija Reporter
Slovenija

Ponekod po državi že sneži, do jutra napovedanih 25 centimetrov snega

STA

16. feb. 2016 22:25 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Ponekod po državi že sneži, promet upočasnjuje tudi burja. Do jutra bo po podatkih Arsa ponekod na Gorenjskem, Notranjskem in Kočevskem zapadlo okoli četrt metra snega. Krka se v spodnjem toku razliva, a možnost poplav v širšem obsegu obstaja le, če dež ne bo prešel v sneg, so za STA potrdili pri kostanjeviški in šentjernejski civilni zaščiti.

Reka Ljubljanica poplavlja na Ljubljanskem barju na območjih vsakoletnih poplav. Obseg poplavljenih površin se bo danes in v sredo predvidoma ohranjal, na spletnih straneh navaja Agencija RS za okolje (Arso).

V manjšem obsegu se razlivata tudi reki Dravinja in Sotla. Pretok Dravinje je bil popoldne v spodnjem toku že ustaljen, reka Sotla pa je tekom dneva še postopno naraščala. V noči na sredo lahko narastejo tudi druge reke in vodotoki v jugovzhodni in vzhodni Sloveniji ter se pri tem razlijejo na izpostavljenih območjih, opozarjajo na Arsu.

Ponoči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v notranjosti Slovenije večinoma spustila do nižin. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najmočnejši sunki burje bodo na Primorskem presegli hitrost 100 kilometrov na uro. V visokogorju se bo povečala nevarnost snežnih plazov.

Prometno-informacijski center za državne ceste na svojih spletnih straneh voznikom sporoča, da lahko zaradi napovedanega močnega sneženja v noči na sredo ter v jutranjih urah pričakujejo nevšečnosti v prometu, počasen promet ter daljše potovalne čase. Vožnjo naj prilagodijo razmeram na cesti in se na pot ne odpravljajo brez ustrezne zimske opreme, so še zapisali.

V sredo dopoldne bodo padavine postopno ponehale, veter se bo polegel. Sredi dneva in popoldne bo v vzhodnih krajih deloma jasno, drugod bo še oblačno. Predvsem v zahodni Sloveniji bodo občasno spet padavine. Na Gorenjskem bo snežilo, drugod po nižinah večinoma deževalo. Najnižje jutranje temperature bodo okoli 0, na Primorskem okoli 6, najvišje dnevne na Gorenjskem malo nad 0, drugod od 3 do 7, ob morju 9 stopinj Celzija.