Revija Reporter
Slovenija

Politično kompromitirani v vlado: Kako dolgo se bo Cerar obdržal na oblasti?

Ivan Puc

3. avg. 2014 18:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017

Deli na:

Vprašanje je, ali bo peta vlada po letu 2004 dovolj enotna in operativna.

V osnutku koalicijske pogodbe (KP), ki jo je Miro Cerar v začetku prejšnjega tedna le poslal potencialnim partnerjem, se zmagovalci volitev hvalijo, da so »politična združba«, ki je z dosedanjim delom upravičila zaupanje ljudi in da na nikakršen način niso bili kompromitirani. Koalicijsko pogodbo pa so grdo kršili, še preden so jo podpisali.

Večina glasov, ki jo je za izvolitev na mesto predsednika državnega zbora prejel poslanec zmagovite stranke Milan Brglez, kaže, da Cerar, ne glede na nepredvidljivost predsednika Desusa Karla Erjavca, ne bo imel nepremostljivih težav pri sestavljanju vlade. Če jo bo najverjetnejši mandatar postavljal s takšno hitrostjo, kot je pristopil k pogovorom, jo bomo dobili šele konec septembra. Vprašanje je le, ali bo peta vlada po letu 2004 dovolj enotna in operativna, da bi lahko pri sprejemanju strukturnih reform in pri spodbujanju zaposlovanja opravila več kot vlada Alenke Bratušek.

V TISKANI IZDAJI IN V TRAFIKI ZA TABLIČNE RAČUNALNIKE VEČ O ZLORABI OBLASTI V TRAGIKOMEDIJI ISKANJA KANDIDATA ZA EVROPSKEGA KOMISARJA IN ZAMRZNITVI PRIVATIZACIJE; KAKO SE JE CERAR PO IZVOLITVI UMAKNIL ZA SVOJE OKOPE IN KAKO ZARADI POMANJKANJA IZKUŠENJ POTREBUJE VEČ ČASA; O SPREMINJANJU KABINETA PREMIERJA V NADMINISTRSTVO; O NOVEM KULTURNEM MODELU IN REŠILNIH ETIČNIH KODEKSIH.