Tožilka Mojca Gruden s posebnega oddelka Specializiranega državnega tožilstva v obtožnici navaja, da Koprivnikar ni bil ustavljen zaradi prekrška ali česa drugega kaznivega, ampak zaradi sindikalnih interesov, poroča spletni Večer. Takrat je namreč potekala policijska stavka, ki jo je minister kritiziral in ni želel prisluhniti pozivom o zvišanju plač. Soobtoženi Miha Sakač in Denis Kadirić sta obtožena kaznivega dejanja sprejemanja koristi za nezakonito posredovanje, Vojko Marguč in Zoran Petrovič pomoči pri tem kaznivem dejanju, Dušan Raj pa kaznivega dejanja sprejemanja daril za nezakonito posredovanje.
Koprivnikar je opisal okoliščine policijskega nadzora novembra 2015, ko se je ponoči vračal s koncerta svoje skupine v Škofji Loki. Policijski postopek je po navedbah Večera opisal kot korekten.
Po nadzoru je na svojem Facebook profilu objavil, da so ga ustavili policisti in podvomil v razloge nadzora. Na vprašanja zagovornika enega od obdolženih, odvetnika Francija Matoza, ali je bil to edini policijski nadzor, ki ga je doživel in zakaj je to objavil, je Koprivnikar po poročanju Večera pojasnil, da je bilo takih nadzorov veliko, saj je pogosto na cesti. Da pa se mu je pri konkretnem nadzoru zdelo nenavadno, da ga je ustavila policijska patrulja z modrimi lučmi na povsem prazni cesti. Obdolženi Petrovič je sicer pripomnil, da ima policija že od leta 1998 pravilo, da v nočnem času vozila ustavlja z modrimi lučmi. Koprivnikar je dejal, da tega ni vedel.
Včeraj sta pričala tudi policista, ki sta tedaj izvedla nadzor ministra. Medtem ko so po izbruhu afere obdolženi ostali brez službe na policiji, sta jo onadva odnesla samo z opominom pred izredno odpovedjo. Policist David Oblak je povedal, da sta bila tisto noč s kolegom Davidom Kelemanom v patrulji, ko so ju napotili na intervencijo v Železnike. Pot ju je vodila mimo Loškega puba, zato sta opazila vozilo, ki je sunkovito zapeljalo na cesto, nato pa se je peljalo po cesti zunaj Škofje Loke. Voznik je vozil prehitro, saj sta s kolegom, ko sta vozila za njim, morala voziti najmanj 90 kilometrov na uro, dovoljena hitrost na tej cesti pa je 50 kilometrov na uro, pričanje povzema Večer.
Oblak je še povedal, da nista vedela, kdo je voznik v avtomobilu, dokler nista opravila postopka. Alkotest pa sta po njegovih besedah odredila, ker sta ga "malo zavohala". Policist je med pričanjem pritrdil, da ga je tisti dan poklical neki sindikalist Miha iz Kopra in mu rekel, da bo zvečer v Loškem pubu s svojo skupino igral minister Koprivnikar in naj mu dasta s kolegom pihati, če ga bosta kje na cesti zasledila, češ da je bilo splošno znano, da Koprivnikar po nastopih s svojo skupino rad popije alkohol. Po drugi strani pa je Oblak zanikal, da bi mu bilo naročeno, da je treba ministra namerno ustaviti.
Glede policijskega postopka s Koprivnikarjem je priča Keleman povedal enako kot Oblak. Oba policista sta tudi zanikala, da bi komur koli poslala fotografijo alkotesta ali da bi jima kdo obljubil nagrado v zameno za to, da ustavita ministra, še povzema Večer.
Policista: Ministru sva dala pihati, ker sva zavohala alkohol, rečeno nama je bilo, da po koncertih rad kaj popije
11. feb. 2021 6:00 Osveženo: 11:57 / 12. 2. 2021
V sojenju petim nekdanjim policijskim sindikalistom, ki naj bi se med policijsko stavko 2015 dogovarjali o načrtni prometni kontroli takratnega ministra za javno upravo Borisa Koprivnikarja, so včeraj pričali sam Koprivnikar ter dva policista, ki sta izvedla prometni nadzor. Policista sta zanikala, da bi bil nadzor dogovorjen, poroča časnik Večer.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke