Revija Reporter
Slovenija

Po padcu Janševe vlade: Zagovorniki revolucionarnih metod so dosegli svoj cilj

Ivan Puc

1. apr. 2013 18:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Se ponavlja vzorec iz polpretekle zgodovine? Najprej upor, vstaja in rušenje, nato prevzem oblasti, prostovoljno udarniško delo za obnovo domovine, in drugi (tudi medijski) načini umirjanja ljudstva.

Vlada naj pripravi rešitve, opozicija pa naj jih podpre, nam sugerira glavni tok medijev.  V zadnjem letu kaj tako državotvornega ni bilo mogoče prebrati. Po etru nacionalnega radia se je, denimo, širil glas, da hitro slovo ministra vlade ni povzročilo posebne škode, ker je le »drobna politična polomija«. In še prijazneje: »Vlada Alenke Bratušek je s tem dejanjem Sloveniji poslala delček upanja, da se mogoče počasi le odbijamo od dna politične kulture, kamor smo po dolgem drsenju treščili pred nekaj meseci.«

Teolog Ivan Štuhec, ki je ob t. i. vseslovenski vstaji že takoj opozoril na njene revolucionarne elemente, pritrjuje mnenju, da se že preizkušeni vzorec iz slovenske polpretekle zgodovine ponavlja. »Situacija je po padcu Janševe vlade povsem čista. Zagovorniki revolucionarnih metod na Slovenskem so dosegli svoj cilj in vstajniki so poniknili ali delno prevzeli oblast.« In res, naslednja, peta »vstaja« je napovedana šele za 27. april, dan upora.

V TISKANI IZDAJI IN V TRAFIKI ZA TABLIČNE RAČUNALNIKE VEČ O VOJŠČAKIH ALENKE BRATUŠEK; O PROGRAMU NOVE VLADE: NIČ VEČ STRAŠENJA LJUDI IN UDARNIŠKAH SOBOTAH; O SVETLEM DUHU BREZ PLAGIATOV IN LAČNIH OTROK, KI JE ZAVEL PO NASTOPU NOVE VLADE.