Kot je zapisal, se po novinarski konferenci župana in podjetja Grep 21. aprila vprašanje izgradnje stadionskega kompleksa v Stožicah postavlja v "popolnoma jasen okvir konceptualne, nepremičninsko-finančne in upravnopravne krize državnih dimenzij". Še bolj škodljivo se po njegovem mnenju manipulira na račun mestnih interesov, kar se iz obdobja prejšnje vlade podaljšuje v leti 2009 in 2010, po novem pa tja do 2012, je navedel.
Po Jazbinškovi oceni je čas, da vlada izreče priporočilo, da v okviru dodelave zakona o glavnem mestu ljubljanski župan Zoran Janković pride po pomoč v mestni svet - "tudi z vidika bianco pooblastil, ki mu jih je ta dal".
Konceptualno krizo je treba po Jazbinškovem mnenju razumeti v luči neuspelega vladnega projekta Športno poslovnega parka Leona Štuklja v okviru zakona o glavnem mestu, kar je koordiniral nekdanji minister za javno upravo Gregor Virant.
Jankovićev prispevek v Stožicah k ustvarjanju ljubljanske nepremičninske krize pa je med drugim "inovacija v navezi z Miroslavom Miškovićem iz Delte Holdinga, da lahko izgradnja dveh kapitalnih športnih objektov bazira le na finančnem izčrpavanju samo enega trgovca, četudi bi ta rad preplačal svoj shopping, da bi prišel v Slovenijo na 'velika vrata'", navaja Jazbinšek.
Ob omenjanju krize pravne države opozarja, da je od "naveze Virant-Janković ostalo le dopolnjeno delno gradbeno dovoljenje, izdano s strani ministrstva za okolje in prostor".
Poleg tega pa ocenjuje, da gre tudi za krizo kazenskopravnih kvalifikacij. Policijo in tožilstvo opozarja, da je v dobrobit Mestne občine Ljubljana relevantno navedbe v nekaterih točkah, ki jih navaja, "ob sumu zlorabe zaupanja pri gospodarski dejavnosti in sumu zlorabe uradnega položaja preveriti tudi, ali gre za sum kaznivega dejanja zavajanja javnosti v finančnih zadevah po določilih 239. člena kazenskega zakonika".
Med drugim gre namreč tudi za "razširjanje napačnih in zavajajočih novic po medijih" in "vprašanja protipravne premoženjske koristi", je še navedel mestni svetnik.