Revija Reporter
Slovenija

NOVI REPORTER MAGAZIN: Intervjuji z Marjanom Ogorevcem, Borisom Cavazzo in Marjeto Grošelj

Reporter

9. jul. 2018 7:32 Osveženo: 7:37 / 09. 7. 2018

Deli na:

Trije izjemni ljudje, vsak med njimi legenda na svojem področju: Marjan Ogorevc, Boris Cavazza in Marjeta Grošelj. Trije intervjuji v poletni izdaji Reporter Magazina vas ne bodo pustili ravnodušne.

Bioterapevta Marjana Ogorevca smo obiskali na domu – na Malem Vrhu pri Brežicah. Širši slovenski javnosti se je najbolj vtisnil v spomin kot član strokovnega tima olimpijskega in svetovnega prvaka v metu kladiva Primoža Kozmusa.

Ogorevc velja za prvo ime med slovenskimi bioterapevti. Svoja spoznanja s področja radiestezije, zdravljenja s kristali, kitajske in indijske medicine, reikija, akupunkture, biorgonomije, senzorične diagnostike, biosinergije in karmične diagnostike predaja od ustanovitve bioterapevtske šole novim generacijam terapevtov v Sloveniji, na Poljskem in Hrvaškem.

Marjan Ogorevc

Primož Lavre

Prepričan je, da se lahko vsak ozdravi le skozi proces samoozdravljenja, ta pa se lahko začne, ko posameznik sprejme celostni pogled na življenje in z njim razumevanje, da je vse, kar je znotraj nas, hkrati zunaj. »Za spremembo na bolje začnimo pri sebi,« pove v intervjuju na kratko in jedrnato.

Boris Cavazza se je že zdavnaj zapisal med igralske legende. »Pokoj je za nas igralce en nebodigatreba,« pravi danes 79 letnik. Kritičen je do upokojevanja igralcev, dokler jim še vedno dobro služijo igralski instrumenti in so ne samo voljni, temveč tudi željni delati. Mi smo čisto zlato, poudarja veliko vrednost izkušenj igralskih veteranov.

Boris Cavazza

Primož Lavre

Kot zlatega je njegov doprinos k slovenski kulturi ocenil tudi predsednik države Borut Pahor, ki ga je maja odlikoval z zlatim redom za zasluge. Biti igralec v Sloveniji sicer po njegovem ni ravno kakšen privilegij: »Če si zelo uspešen, lahko 'dostojno' živiš, več pa ne. V tujini lahko kaj ustvariš, če obvladaš vsaj nekaj jezikov, si pa še vedno igralec z 'naglasom' in kot takega te tudi obravnavajo.«

»Torbica ni ogledalo ženske, lahko pa zelo veliko pove o njej,« je ena od iskrivih misli Marjete Grošelj, ki velja za ikono slovenskega modnega oblikovanja, v dolgoletni karieri pa je za svoje delo prejela tudi več mednarodnih nagrad. Njene torbice imajo več kot 50-letno, zavidanja vredno tradicijo in se navezujejo na družinsko tradicijo izdelovanja izdelkov iz usnja. Že v nekdanji Jugoslaviji so torbice Marjete Grošelj izstopale po drznosti, barvah in materialih, kaj hitro so se nad njimi navdušile tudi modno ozaveščene dame zunaj slovenskih meja.

Marjeta Grošelj

Primož Lavre

Danes so torbice Marjete Grošelj uveljavljena blagovna znamka, sinonim za kvaliteto in kreativnost, ki v marsikaterem izstopajočem delu prehaja že v umetniško stvaritev. »V vsako torbico dam del sebe. Ne samo pri ideji in izvedbi, ampak tudi pri tem, da torbica najde pravo osebo,« pravi v intervjuju in dodaja, da jo vonj po usnju spremlja že vse življenje.

V novi številki Reporter Magazina vas čaka še kopica drugega poletnega branja: o Melanii Trump po dobrem letu v Beli hiši, o starih obrazih, ki se vračajo na slovensko politično prizorišče. Predstavljamo nekaj najbolj uveljavljenih alternativnih zdravilcev in objavljamo zanimivi reportaži o zamolčani Rupnikovi liniji v občini Gorenja vas - Poljane in o arhipelagu potomcev dinozavrov – nacionalnem parku Komodo v Indoneziji.

K vročim poletnim dnevom pa sodi tudi vroča erotična zgodba.

POLETNA ŠTEVILKA REPORTER MAGAZINA ŽE PRI PRODAJALCIH ČASOPISOV IN V TRAFIKI24