"Vlada ne sme sprejemati sklepov, s katerimi zgolj ponavlja tisto, kar piše v zakonu, in to, kar je sprejela v četrtek, že bolj ali manj piše v zakonu, ki je bil sprejet v državnem zboru," je dejal Janša ob današnji predstavitvi svežnja predlogov največje opozicijske stranke za izboljšanje gospodarskih in socialnih razmer v Sloveniji in dodal, da bi se zakon o javnih financah moral preprosto izvajati.
"Včerajšnji sklep ni prinesel ničesar. Kar veže pristojne institucije, je zakon," je poudaril in dodal, da je ta sklep zgolj "besedilo, s katerim so pomirili razmerja znotraj koalicije, rešil pa ni ničesar".
"Posojilo, ki je bilo podaljšano, ostaja podaljšano, predsednik uprave banke, ki ga je podaljšala, ostaja predsednik uprave, koalicija ostaja cela," je zatrdil in izrazil prepričanje, da edino dejstvo ostaja to, da je "nekdo dobil denar".
Vlada je v četrtek po koalicijskih trenjih, ki jih je povzročilo reprogramiranje 150 milijonov evrov posojila Infond Holdingu, ugotovila, da v primeru nekaterih reprogramov posojil, povezanih z menedžerskimi prevzemi in lastniško konsolidacijo, pričakovanja vlade niso bila uresničena, upravi in nadzorna sveta NLB in NKBM pa niso sledili sklepom Banke Slovenije.
Vlada je poudarila, da se se s tem ne strinja in izrazila mnenje, da obstoječa nadzorna sveta ne izpolnjujeta odgovorno svojih nalog in obveznosti.
Vlada je finančnemu ministrstvu naložila, da do 15. maja pripravi predlog lastniške politike do bank, ki so v pretežni posredni ali neposredni državni lasti. Politiko, ki bo zagotovila ustrezno upravljanje s tveganji ter omejila izpostavljenost državnih poroštev ter tako pomembno vplivala na izvajanje protikriznih ukrepov, bo sprejela vlada, upoštevati pa jo bodo morali člani nadzornih svetov, predlagani s strani države.