Nismo pozabili: Kako so "napičili" Janšo
7. mar. 2015 6:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Januarja leta 2013 so vidni politiki in koalicijski partnerji v vladi Janeza Janše kljub opozorilom strokovnjakov, da bo poročilo na sodnih instancah zagotovo propadlo zaradi kratenja človekovih pravic, med seboj kar tekmovali v obsodbah Janeza Janše in Zorana Jankovića, ki nista imela niti najmanjših možnosti, da bi se uspešno branila. Danes bi svoj takratni medijski stampedo marsikateri izmed njih radi pozabili ali mu zmanjšali pomen. Poglejmo, kaj so takrat dejali.
Goran Klemenčič, nekdanji predsednik KPK, sedanji minister za pravosodje: »Zavedamo se, da lahko to povzroči politično krizo, vendar zanjo nismo krivi mi, ampak tisti, ki so zakon sistematično kršili.(…) Ali nas vse skupaj zaprejo ali pa ti zavezanci sprejmejo odgovornost, sicer KPK nima razlogov za obstoj.«
Gregor Virant, nekdanji predsednik Državljanske liste in tedanji predsednik državnega zbora: »Meni Janša nima česa pojasnjevati. (…) Če Janković in Janša ne odstopita, pa je to v sedanjem času, ko je zaupanje v politiko že tako na nizki točki, katastrofalno sporočilo. (…) Drugi se bomo odločali po njuni odločitvi.«
Karl Erjavec, predsednik Desusa in minister v Janševi vladi: »Če Janša ne odstopi, to pomeni predčasne volitve. (…) Krize nismo zakuhali v Desusu, SLS, DL ali NS , ta problem sta zakuhala prvaka dveh največjih strank v parlamentu.«
Ljudmila Novak, predsednica NSI in ministrica v Janševi vladi: »Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha.«
Igor Lukšič, nekdanji predsednik SD: »Zelo slabo je, da imamo v slovenskem političnem vrhu dva človeka, ki ignorirata prakso, ki jo želimo v Sloveniji uvesti. To je, da imajo politiki pregledne finance in da znajo pojasniti, od kod jim prilivi. Če tega ne morejo pojasniti, je čas, da zapustijo te položaje.«
Miro Cerar, nekdanji svetovalec DZ, sedanji premier: »Stvar je zelo resna. (…) Gre za dva politična funkcionarja najvišjega ranga, zato je tudi s tega vidika stvar izjemno resna. Komisija tudi ne ugotavlja minornih spodrsljajev, ampak resne kršitve zakona, tako da je treba zadevo obravnavati skrajno resno, torej tudi vprašanje politične in pravne odgovornosti.«
Senko Pličanič, nekdanji minister za pravosodje: »Ugotovitve KPK so kljub dvomom takšne, da bi se morala tako Janša kot Janković umakniti z vseh javnih funkcij.«
Borut Pahor, predsednik republike: »Eno osrednjih vprašanj je, ali in kako lahko sedanja vlada v teh okoliščinah poglobitve nezaupanja ljudi v etično ravnanje politike učinkovito opravlja svoje delo.«
Več v tiskani izdaji in v Trafiki za tablične računalnike.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke