Pred tem bodo kandidate za ministre zaslišali matični parlamentarni odbori, in sicer v soboto, v ponedeljek in v torek. Čeprav poslanci SDS bojkotirajo sodelovanje v delovnih telesih, ni pričakovati zapletov, saj bodo odbori, katerih predsedniška mesta pripadajo SDS, vodili podpredsedniki.
Podobno ni pričakovati zapletov tudi pri izvolitvi vlade. Po izteku enomesečnega roka, po katerem mora državni zbor odločiti o pobudi SDS za posvetovalni referendum, bodo pobudo poslanci na seji skoraj zagotovo zavrnili, nato pa spremenili zakon o vladi, na podlagi katerega bodo lahko imenovali še preostale tri ministre. To namero pa lahko SDS onemogoči z zahtevo za zakonodajni referendum, za katero pa mora zbrati najmanj 40 tisoč podpisov volivcev.
Na včerajšnji seji državnega zbora je na tajnem glasovanju Goloba izvolilo 54 poslancev, 30 mu jih je nasprotovalo, ena glasovnica pa je bila neveljavna. Mandatarja so podprli v Gibanju Svoboda, SD, Levici in oba poslanca manjšin, zavrnili pa so ga v SDS in NSI. Na glasovanju je manjkala poslanka GS Jožica Derganc, ki se zdravi v bolnišnici, v nasprotnem primeru bi Golob dobil 55 poslanskih glasov.