Napadi na zasebno zdravstvo so nadaljevanje ideološkega boja iz časa revolucije med NOB
18. sep. 2022 20:00


Marko Bitenc
Dostopnost do javnega zdravstva se ne glede na rast javnih sredstev za zdravstvo skozi leta poslabšuje. Ob 30-letnem opevanju zgolj državnega dela javnega zdravstva bi morali biti zavezanci za zdravstveni prispevek tisti, ki bi morali zahtevati spremembe, politika pa jih izvesti, meni priznani kirurg Marko Bitenc, lastnik Kirurgije Bitenc in Zdravstvenega zavoda Zdravje.
Velike upe polaga na novega ministra za zdravje Danijela Bešiča Loredana. Ker pozna njegov značaj, ve, da bo vztrajal do konca in zdržal. Ker je povprečna življenjska doba ministra za zdravje med enim in dvema letoma, Bitenc meni, da mora zato poteze vleči hitro, predvsem pa hitreje od nasprotnikov.
Vsako leto ostane v zdravstveni blagajni neporabljenih približno 50 milijonov evrov. Še tistih sredstev, ki jih zberemo, ne znamo porabiti, čakalne vrste se pa daljšajo, v intervjuju opozarja Bitenc.
Sam ne bi šel vodit javni zavod, ker predobro pozne vse sistemske omejitve, ki ti praktično zvežejo roke.
»Ideologija levega dela politične scene, da zdravnik ne sme biti zasebnik, čeprav je to najstarejši svobodni poklic v zgodovini človeštva, ima ideološke razloge, nobenega drugega. In če so ideološki, so demagoški in populistični«, je prepričan Bitenc.
»Če bodo prepovedali popoldansko delo, bomo priča odpovedim. Sam sem predlagal, kaj je rešitev – da sploh nimamo dvoživk. Da imajo tisti, ki želijo delati več in pri več izvajalcih, možnosti registracije kot svobodnjaki«, še svari Marko Bitenc.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke