Prodajo te pregrešno drage naložbe iz leta 2007, v katero je Intereuropa vložila vsaj 130 milijonov evrov, so ves čas zahtevale banke upnice. Intereuropa išče kupca zanjo že od leta 2009.
S prodajo Čehova Intereuropi nič ne bo kanilo v žep, se bo pa znebila pomembnega dela dolgov. Kupnina bo šla v roke bankam Unicredit, SID in SBK, ki imajo vpisane hipoteke na Čehovu.
Prodaja ruske naložbe je sestavni del reševalnega scenarija Intereurope. Ta je z bankami upnicami konec oktobra sklenila pogodbo o finančnem prestrukturiranju. Z zmanjšanjem kapitala in konverzijo dela dolgov so banke postale več kot 60-odstotne lastnice Intereurope, hkrati pa so ji odplačevanje dolgov raztegnile vse do leta 2019.
Sporna in pregrešno draga naložba v Čehov je spomladi 2009 odnesla tedanjega šefa Intereurope Andreja Lovšina, še spominja časnik. Lovše si je zaradi nje nakopal tudi odškodninsko tožbo, ki jo je proti njemu vložila nova uprava, njegovo domnevno prekoračitev pooblastil pri ruski naložbi pa preiskuje tudi koprsko sodišče.