Kazale naj bi namreč, da je komunikacijski stolp na slovenski strani, vojašnica na hrvaški, vmes pa je sam Trdinov vrh in še en stolp in ta naj bi sedaj bil na Hrvaškem.
"Da je komunikacijski stolp na naši strani, vojašnica pa na hrvaški, je bilo pričakovano, ampak vmes je še Trdinov vrh, še en stolp in ta je sporen. Ta bi moral biti pravzaprav slovenski," je STA dejal župan Občine Šentjernej Radko Luzar, ki je doslej seznanjen zgolj z informacijami, ki so jih posredovali mediji, natančnih pojasnil s strani vlade pa na občini še nimajo.
Sam natančnega poteka katastrske meje na Trdinovem vrhu ne pozna, ker gre za zelo majhno območje, ki je sporno, le nekaj kvadratnih metrov, je pojasnil.
Župana so že klicali tudi nezadovoljni občani, ki so po njegovih besedah zelo ponosni na Trdinov vrh. Trdinov vrh ali po hrvaško Sveta Gera je sicer s 1178 metri nadmorske višine ena najvišjih vzpetin v Gorjancih.
Luzar je v včerajšnjem odzivu dejal še, da imajo s prebivalci na hrvaški strani vseskozi dobre odnose in tudi zdaj kakšnih zapletov ne pričakuje.
Arbitražno sodišče je določilo mejo med Slovenijo in Hrvaško na kopnem in na morju. Predsednik arbitražnega sodišča Gilbert Guillaume je razsodbo o poteku meje med Slovenijo in Hrvaško predstavil včeraj v Haagu.
Na Gorjancih nezadovoljni, ker so v arbitraži Trdinov vrh dali Hrvatom
30. jun. 2017 6:00 Osveženo: 10:03 / 09. 8. 2017
Župan Občine Šentjernej Radko Luzar je glede na prve podatke o razsodbi arbitražnega sodišča o meji na območju Trdinovega vrha povedal, da niso zadovoljni.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke