Ministrstvo za zdravje ovadilo dobavitelja postelj; drugi dobavitelj naj bi ovadil ministra Gantarja
29. nov. 2013 6:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Ministrstvo za zdravje je razveljavilo prvotno odločitev, ko je za dobavo postelj za hematologijo UKC Ljubljana izbralo družbo Mollier, je za STA dejal minister za zdravje v odstopu Tomaž Gantar. Ministrstvo je namreč ugotovilo, da je Mollier zavajal s ponudbo in so ga zato kazensko ovadili. Posel s posteljami je tako dobil Sanolabor.
Na razpis za postelje za prenovljen hematološki oddelek na Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Ljubljana sta prišli dve ponudbi. Ponudba Sanolaborja je znašala 1,126 milijona evrov z DDV, Mollierova pa 1,06 milijona evrov z DDV. Razpisna komisija je izbrala cenejšo, a je Sanolabor vložil revizijski zahtevek, saj naj bi bile ograjice bolniških postelj, ki jih je ponudil Mollier, kopija ograjic drugega proizvajalca.
Gantar je v včerajšnji oddaji Tarča na Televiziji Slovenija dejal, da tudi ta razpis kaže na to, da se zakon o javnih naročil izrablja. Tako je po njegovem mnenju zakon o javnih naročilih eden pomembnih virov korupcije na vseh nivojih.
V omenjeni oddaji so poročali tudi o tem, da se je podjetje GH Holding, ki se je potegovalo za gradnjo mariborske urgence, pritožilo na odločitev ministrstva za zdravje, ki podjetju ni oddalo naročila in se je odločilo, da gre v nov razpis.
Gantar je opozoril, da s pritožbo le zavirajo nov razpis in s tem oddaljujejo začetek gradnje urgence. Podjetje naj bi tudi ovadilo Gantarja, ki pa za to še ni slišal.
Ministrstvo za zdravje podjetju GH Holding ni oddalo naročila za izvedbo gradnje mariborske urgence, saj s pogajanji niso dosegli primerne oz. za projekt vzdržne cene. To je bil že drugi neuspešni razpis za gradnjo urgence v štajerski prestolnici.
Aprila so se na prvotni razpis, ki so ga na ministrstvu za zdravje sicer ocenili na okoli 14 milijonov evrov, prijavili trije ponudniki (Strabag, Kolektor in GH Holding). Njihove ponudbe so se gibale med 10,5 in 17,7 milijona evrov. Zaradi revizijskih zahtevkov dveh podjetij, ki ponudbe sploh nista oddali (Tames in Begrad), so razpis spremenili in prejeli le ponudbo konzorcija, v katerem so kot partnerji ali dobavitelji sodelovali Tames, Begrad ter Kolektor. Vrednost te ponudbe je bila še milijon evrov višja od najvišje ponudbe iz prvega razpisa.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke