Ko jo je še vprašal, če je na obisku plačala vse račune, se je Pivčeva razburila in rekla, da je šlo za obisk zasebne narave, zato je ni treba spraševati, kaj je počela na tem obisku na praznični dan: »Javnost me nima pravice spraševati, kaj sem počela v zasebnem času.« Ponovila je, da ni dolžna razlagati svojih zasebnih aktivnosti in aktivnosti družine ter da noče več odgovarjati na ta vprašanja.
Pivčeva je bila skupaj z družino na Krasu 25. in 26. junija. Iz njenih objav na facebooku je razvidno, da je bila z družino gostja vinarskega podjetja že prvi dan obiska, saj so bili vsi oblečeni v majice podjetja in v družbi njegovih predstavnikov. Družba Vinakras je že ob 14.31 objavila na FB zapis: »Današnje praznično popoldne začenjamo aktivno… Raziskujemo KRAS, deželo TERANA in PRŠUTA skupaj z Ministrico za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano dr. Aleksandro Pivec in njeno družino. Spremljajte nas in videli boste, kje vse se bomo potepali.« Ta FB zapis je Pivčeva delila isti večer ob 23.37.
Družba Vinakras je nato 17. julija objavila še filmček »potepanja« ministrice in njene družine po Krasu »na povabilo direktorja g. Marjana Colje, največjega pridelovalca Terana«, ki je bil vseskozi v družbi z ministričino družino. Tudi ta zapis s filmčkom je dan za tem ministrica delila na svojem FB s pripisom: »Spomin na spoznavanje Krasa in izjemna doživetja v družbi največjega svetovnega proizvajalca Terana, Vinakras. Hvala čudoviti ekipi Vinakras Tours!«
Iz vsega objavljenega je sklepati, da ni šlo za navadno zasebno potepanje ministrice z družino, saj je že prvi dan imela spremstvo direktorja enega od vinarskih podjetij, ki je pod pristojnostjo njenega resorja. Zato so še kako na mestu novinarska vprašanja, ali si je prenočišče in hrano ministrica plačala sama ali pa je »izjemna doživetja na Krasu« plačal njen gostitelj.
Vsekakor se bo z vsemi relevantnimi podrobnostmi in okoliščinami tega napol zasebnega obiska seznanila protikorupcijska komisija in v predhodnem preizkusu preverila, ali obstaja sum kršitev iz pristojnosti komisije, in se na podlagi tega odločila o nadaljnjem postopku. Da ministrica zelo slabo razume protikorupcijsko zakonodajo, smo lahko opazili že v primeru, ko je KPK »pozabila« prijaviti dobrih 35 tisočakov honorarja v zadevi SRIPT, pač pa je to storila šele po razkritju honorarjev v medijih.
Seveda to ni edina ministričina težava, saj se ji že nekaj tednov dogajajo upori odborov stranke Desus. Tako so ji nezaupnico izrekli v ljubljanskem in celjskem pokrajinskem odboru, v dolenjskem pa so ugotovili, da se v koaliciji njihov program ne izvaja, zato so zahtevali izstop iz vlade. Po drugi strani so jo podprli v severnoprimorskem, koroškem in podravskem odboru, a predsednik slednjega Srečko Felix Krope je kmalu za tem izstopil iz stranke.
Južnoprimorski odbor, ki ga vodi minister Tomaž Gantar, ne ravno navdušen nad stanjem, o tem še ni odločal. Izvršilni odbor jo je na četrtkovi seji podprl, res pa so o tem odločali pozno zvečer, ko so bili mnogi upokojenci že utrujeni ali pa so že odšli. Toda septembra, ko se bodo srečali člani sveta stranke, tega vodi Gantar, je vnovič pričakovati napetosti in trenja. Še posebej, če se bo do takrat KPK že opredelila do ministričinega polzasebnega obiska na Krasu.