državna meja Svet24.si

Italija bi prekinila schengenski sporazum s ...

jesenice alge Svet24.si

Madež na Savi Dolinki je naraven pojav

nov ct aparat, Pavel Berden in Dimitrij Kuhelj Necenzurirano

Bolniki v UKC Ljubljana ostajajo brez preiskav. ...

koscek erika Reporter.si

Poslovne skrivnosti partnerja Erike Žnidaršič: ...

kidd doncic Ekipa24.si

Kakšno je najnovejše zdravstveno stanje Luke ...

Barron pred nekaj meseci .. Odkrito.si

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Med trojanskimi predori boste lahko še vsaj dva tedna drveli brez strahu pred merjenjem hitrosti

Deli na:
Med trojanskimi predori boste lahko še vsaj dva tedna drveli brez strahu pred merjenjem hitrosti

Foto: Bobo

Med trojanskimi predori še vsaj dva tedna ne bodo pričeli s kaznovanjem prehitrih voznikov, je za STA povedal Marjan Koler iz Družbe za avtoceste v RS (Dars). Sistem sekcijskega merjenja hitrosti sicer testno deluje že od septembra lani, policija pa ne more izrekati kazni, saj lastnik sistema zanj še ni pridobil certifikata.

Dars je 21. septembra lani začel izvajati pilotno sekcijsko merjenje povprečnih hitrosti med priključkom Trojane in izvozom iz predora Podmilj v smeri proti Ljubljani. Za petkilometrski odsek so sprva napovedali šestmesečno poskusno merjenje, pozneje pa naj bi prehitre voznike tudi kaznovali.

Za kaznovanje kršiteljev mora lastnik sistema najprej pridobiti certifikat urada za meroslovje. Kljub Darsovim napovedim, da naj bi certifikat pridobili do konca julija, ga še nimajo. Marjan Kolar iz Darsa tako ocenjuje, da s kaznovanjem prehitrih voznikov ne bodo pričeli vsaj še dva tedna.

Pred postavitvijo sistema sekcijskega merjenja hitrosti je sicer dovoljeno hitrost prekoračilo kar 57 odstotkov voznikov, več kot 110 kilometrov na uro pa je peljalo 30 odstotkov voznikov. V prvem tednu februarja letos je prehitro vozilo le še okoli 13 odstotkov voznikov, kažejo podatki Darsa.

Februarja so najhitrejši vozniki vozili približno 130 kilometrov na uro. Pred postavitvijo sistema pa je bila najvišja izmerjena hitrost kar 218 kilometrov na uro.