pokol-v-šoli-vladislava-ribnikarja, obletnica-pokola Svet24.si

Srbija pred obletnico krvavega poboja v beograjski...

azijski sršen, invazivna vrsta Svet24.si

Škodljivi azijski sršen je že pri naših ...

kres, ogenj, prvi-maj, kresovanje Necenzurirano

Živel 1. maj ali kako normalizirati nenormalno

hisa brglez-pl016 Reporter.si

Hiše, avti in bančni računi evropskih ...

doncic Ekipa24.si

Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

Resno? Je on tisti, zaradi katerega bo planet uničen? Odkrito.si

Nas bo Elon Musk pokončal?

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Kdo je dal za mašo za Spomenko Hribar, ki je bila v Plečnikovi cerkvi za Bežigradom

Deli na:
Kdo je dal za mašo za Spomenko Hribar, ki je bila v Plečnikovi cerkvi za Bežigradom

Spomenka Hribar - Foto: Bobo

Nekega volivca oziroma vernika se je Spomenka Hribar najbrž tako dotaknila, da ji je naklonil mašni namen.

Po volitvah je Spomenka Hribar ponovila vajo iz leta1992 in spet ustavljala desnico. Tokrat v pismu predsedniku republike, prav tako objavljenem v Sobotni prilogi Dela. V njem je pojasnjevala, zakaj je neprimerno, da bi Borut Pahor mandat podelil relativnemu zmagovalcu predsedniku SDS Janezu Janši.

Nekega volivca oziroma vernika se je s tem najbrž tako dotaknila, da ji je naklonil mašni namen. Maša je bila prejšnji četrtek v Plečnikovi cerkvi svetih bratov Cirila in Metoda za Bežigradom. Župnijo upravljajo manjši brati »frančiškani«.

Spomenka se je s pismom predsedniku zapletla tudi v pojasnjevanje in opravičilo. Zapisala je namreč, da je dr. Klemen Jaklič kmalu po izvolitvi za ustavnega sodnika izjavil: »Zdaj je JJ dokončno največja osebnost slovenske zgodovine. Kdor se temu smeji, se mu bodo nekoč smejali naši otroci in otroci naših otrok.«

Jaklič se je odzval z besedami, da je sodnik od leta 2017, izjava, ki jo je navajala Hribarjeva, pa je iz dne, ko je bil Janša na temelju sodbe, ki je kršila človekove pravice, leta 2014 odpeljan na Dob. Opozoril jo je še, da kdor navaja neresnična dejstva (v primerjavi z vrednostno sodbo), ki škodijo časti ali dobremu imenu, stori kaznivo dejanje, ki ga svoboda izražanja ne varuje.

Spomenka ni odnehala; v pismih Mladine je pojasnila, da jo je zapeljala objava v Mladini (zaradi priložene fotografije Jakliča v opravi ustavnega sodnika) in je mislila, da je izjavo dal že v funkciji ustavnega sodnika. Za svojo nenamerno napako se mu je (pa tudi bralcem) iskreno opravičila in hkrati vztrajala pri oceni njegove izjave.