Minister je ob tem dejal, da 11. septembra 2001 niso bile napadene le ZDA, temveč tudi transatlantsko zavezništvo in vsi, ki prisegamo na obče človeške vrednote miru, varnosti, svobode, dostojanstva in strpnosti. Šlo je za poskus zloma duha, toda namesto tega je zavezništvo postalo močnejše in bolj enotno.
Nasilje tako grozovitih razsežnosti je terjalo odločen odziv; široki mednarodni koaliciji boja proti terorizmu se je pridružila tudi Slovenija, ki je predana načelom politične, gospodarske in verske svobode, hkrati pa zagovarja načela pravne države in spoštovanja človekovega življenja, so njegove besede navedli na ministrstvu.
Logar je še izpostavil, da so aktivnosti Slovenije še naprej močno usmerjene v preprečevanje terorizma in radikalizacije. Poleg delovanja v okviru Globalne koalicije zoper Daesh, Nata in Evropske unije Slovenija posveča posebno pozornost tudi boju proti terorizmu na Zahodnem Balkanu.
Ocenil je, da smo dvajset let po napadih v svetovnem boju proti terorizmu dosegli velik napredek, vendar nas kljub temu čaka še precej dela. Grožnja terorizma se spreminja in razvija, zato se je treba prilagoditi in okrepiti njeno skupno obravnavo.
Logar, ki se je s Susan Falatko srečal na zunanjem ministrstvu, je poudaril, da bo Slovenija še naprej tesno sodelovala z ZDA ter ostalimi zaveznicami in partnericami pri zaščiti naših skupnih vrednot in kolektivne varnosti.
Ves svet se danes spominja 11. septembra 2001, ko je ZDA in ves svet pretresla serija terorističnih napadov. Teroristi Al Kaide so ugrabili štiri potniška letala. Dve sta treščili v dvojčka Svetovnega trgovinskega centra v New Yorku, eno v Pentagon, četrto, namenjeno na kongresno palačo v Washingtonu, se je po uporu potnikov zrušilo na polje v Pensilvaniji. Umrlo je 2977 ljudi.
Žrtvam napadov se je danes na Twitterju poklonil tudi slovenski premier Janez Janša.