Zagotovo pa zanj prejšnja sreda ni bila dober, ampak kvečjemu še en sodni dan, ker so ga razgalili zaradi novih laži. Zgodilo se je v parlamentu in pred celotno slovensko javnostjo, saj je izredno sejo državnega zbora o spornih Ultrinih kreditih pri NLB prenašala televizija. Najprej se je zapletel, ko je trdil, da krediti Ultre niso bili reprogramirani, nato pa mu je opozicijski poslanec Andrej Vizjak pokazal dokument, iz katerega je bilo razvidno nasprotno: da so konec lanskega leta tudi Ultri tako kot še nekaterim drugim vladi naklonjenim tajkunskim podjetjem reprogramirali kredit. Golobič se je nato posul s pepelom, češ da za to ni vedel, ker da ni imel dostopa do teh podatkov. Toda še na isti seji je lagal, da so dokumenti, ki jih je objavila nacionalna televizija, ponarejeni ter da je novinar kršil kodeks, ker je zadevo objavil, ne da bi mu dal možnost odgovora. Policija zoper neznano osebo na NLB ni napisala kazenske ovadbe zaradi ponarejanja listine, ampak zaradi uhajanja zaupnih podatkov, torej je bil ta dokument pristen.
Novinar TVS je za odgovor prosil ministra Golobiča, vendar se mu v štirih urah ni oglasil, prav tako tudi ne naslednji dan po objavi, zato častno razsodišče v tem primeru ni ugotovilo kršitve novinarskega kodeksa.
Ko smo pred dvema tednoma v Reporterju objavili nove dokumente o Golobičevem lastništvu v nizozemskem podjetju Ultra Sum, ki je 70-odstotna lastnica zagorske Ultre, smo oranžnega vodjo spet ujeli na laži. Na vprašanje, kdaj je vplačal ustanovni vložek v Ultri SUM, je odgovoril, da 19. oktobra 2006, torej dvanajst dni prej, ko je to sploh dobilo transakcijski račun, na katerega je možno karkoli plačati. Na kateri račun je plačal, nam ni zaupal, prav tako nam ni hotel pokazati potrdila, iz katerega bi bilo jasno, da je sam vložil denar v Ultro SUM, ne pa namesto njega vodstvo podjetja Ultra, kar je na tiskovni konferenci zatrjeval njen direktor Gregor Breznik. Le tako bi lahko Golobič ovrgel vse sume davčne utaje pri tej zgodbi. Sprva je celo trdil, da ni solastnik nobenega podjetja, nato je priznal, da ima 10,5-odstotni delež v Ultri SUM, ki naj bi bil vreden borih 2500 evrov. Protikorupcijski komisiji Draga Kosa je to sporočil po več kot dveh mesecih, čeprav bi to moral storiti v enem mesecu po nastopu poslanske funkcije.
A vrana vrani ne izkljuje oči, prav tako tudi kos golobčku marsikaj spregleda!