Novi Sloveniji lahko samo še bog pomaga! (KOMENTAR)
9. sep. 2025 6:00 Osveženo: 7:23 / 09. 9. 2025


Robert Ilc, Janez Cigler Kralj in Jernej Vrtovec
Okostnjaki so prejšnji teden padli iz omare tudi v Novi Sloveniji, tej domnevno najbolj krščanski slovenski stranki.
V javnost so namreč prišle ugotovitve parlamentarne preiskovalne komisije, da so največji slovenski gradbeni baroni po Inštitutu Janeza Evangelista Krega (IJEK) obvodno financirali NSI.
Gradbena podjetja, ki so na razpisih prišla do zajetnih državnih poslov, so namenjala donacije hišnemu inštitutu, od tam pa se je denar stekal na račune sodelavcev iz glavnega tajništva NSI. Obvodno financiranje se je dogajalo v času tretje Janševe vlade, ko je ministrstvo za infrastrukturo vodil Jernej Vrtovec, ki je kandidat za predsednika Nove Slovenije.
Strašno nerodna zadeva, ki močno smrdi po korupciji. Morda gre res za politično diskreditacijo, ki je bila tempirana prav pred sobotnim volilnim kongresom stranke, kot se zdaj precej neprepričljivo branijo v NSI.
Toda nakazila, tok denarja, je težko zanikati kar z zamahom roke in reči, da gre za politično zaroto z namenom uničenja NSI, da naslednje leto ne bo desnosredinske vlade. V »bizniserski« NSI se je v zadnjih letih nabralo veliko umazanje, tako da jim zdaj res lahko samo še bog pomaga!
Celotna vsebina je na voljo le naročnikom.
Preberite celoten članek
Sklenite naročnino na Reporterjeve digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
Postanite naročnik
- Spletna stran brez oglasov
- Ekskluzivne zgodbe, razkrita ozadja in poglobljeni intervjuji
- Izbrani članki iz tiskane izdaje Reporterja že v nedeljo ob 20. uri
- Dostop do digitalnega arhiva Reporterjevih člankov
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke