Revija Reporter
Slovenija

Komedija: direktorico, ki ji je Janković dal brco v Ljubljani, so Janševi zaposlili v Grosuplju; celo plačujejo ji tisoč evrov mesečno za najem električnega vozila!

Igor Kršinar
8 14.795

10. jan. 2023 6:00 Osveženo: 7:28 / 10. 1. 2023

Deli na:

Zoran Janković in Zdenka Grozde v lepših časih, ko sta še zgledno sodelovala.

/

Grosupeljski župan Peter Verlič je za novo direktorico občinske uprave imenoval Zdenko Grozde, ki jo je odslovil Zoran Janković, občina pa ji plačuje tudi tisoč evrov najemnine za uporabo električnega VW ID.4. Se bo ponovila zgodba prejšnjega direktorja Dušana Hočevarja?

Po odhodu Dušana Hočevarja je vodenje občinske uprave v Grosuplju prevzela Zdenka Grozde, ki se je sredi decembra morala predčasno posloviti z vrha Javnega holdinga Ljubljana. Uradno zaradi osebnih razlogov, neuradno pa je slišati, da naj bi bil župan Zoran Janković zelo nezadovoljen z njo, zato je tudi izjavil, da ne bo nadaljevala dela v okviru ljubljanske mestne uprave.

Delo je pisalo o izredno slabih poslovnih rezultatih holdinga, saj so javna podjetja v skupini v prvi polovici leta ustvarila ogromno izgubo. Toda po naših virih naj bi bili očitki še veliko hujši. Holding je Grozdetova sicer vodila od leta 2003, nato je bila ena od najtesnejših sodelavk župana Jankovića, leta 2011 je celo kandidirala za poslanko na njegovi listi Pozitivna Slovenija, in sicer v okraju Grosuplje, kjer je doma.

Grozdetova je bila z novim letom imenovana za v. d. direktorice občinske uprave Grosuplje do imenovanja direktorja po končanem natečajnem postopku oziroma največ za šest mesecev. Ker natečajni postopek za izbor direktorja občinske uprave še poteka, nam na občini Grosuplje niso odgovorili na vprašanje, ali je res vnaprej dogovorjena za direktorico z županom Petrom Verličem. Prav tako so ji omogočili, da še naprej uporablja službeno vozilo iz prejšnje službe: »Gre za prenos pogodbe za poslovni najem vozila od prejšnjega delodajalca na občino Grosuplje.«

Po naših podatkih gre za volkswagen ID.4 na električni pogon v lasti LPP (Ljubljanskega potniškega prometa), mesečna najemnina zanj pa naj bi stala tisoč evrov. Podatka o najemnini nam na občini niso zanikali, poleg tega nam niso razkrili, za katero vozilo gre. Zanimivo pa je, da je Grozdetova od svojega doma v Šmarju - Sap do svoje nove službe oddaljena le 3,8 kilometra oziroma štiri minute z avtom; peš bi lahko prišla v dobre pol ure.

Na vprašanja, ali so se pozanimali, zaradi katerih razlogov je morala Grozdetova zapustiti položaj direktorice Holdinga Ljubljana, ob tem smo navedli tudi konkretne očitke, so odgovorili, da so vprašanja zasebne narave in jih ne morejo komentirati. Zato se mnogi sprašujejo, ali se bo v Grosuplju ponovila zgodba prejšnjega direktorja občinske uprave Dušana Hočevarja, ki se je poslovil po obtožbah o domnevnem prejemanju provizij, s katerimi naj bi si ustvaril svoj nepremičninski imperij, poleg tega naj bi nekatere uslužbenke šikaniral in celo spolno nadlegoval.

Sicer pa imata občini Ljubljana in Grosuplje dolgo zgodovino odličnega sodelovanja, čeprav sta župana z nasprotnih političnih bregov: Zoran Janković je zapriseženi levičar, Peter Verlič pa kot član SDS uživa podporo Janeza Janše. Med tesnim sodelovanjem z občinama na področju infrastrukture se je okrepilo tudi osebno znanstvo med županom Verličem in dolgoletno direktorico Holdinga Ljubljana Grozdetovo, ki je zdaj našla novo službo na čelu občine.