»Mogoče niste prava hiša. Če bi bila ta hiša POP TV, vi pa Tina Gaber, bi verjetno predsednik vlade prišel rad na pogovor. Politik se mora navaditi, da hodi na pogovore tudi v medije, ki ga kritizirajo. Če jaz ne bi hodil na takšne pogovore, praktično ne bi skoraj nikoli nastopal v medijih,« je Janša komentiral Golobovo odsotnost.
Janša ne daje intervjuje za praktično noben tiskani medij, izjema je tednik Demokracija, ki je v delni lasti SDS. Če sklenemo z njegovimi besedami: mogoče nismo prava (medijska) hiša. Če bi bili Nova24TV ali Demokracija, izpraševalca pa Boris Tomašič ali Metod Berlec, bi najbrž rad prišel na pogovor, saj ga nikoli ne bosta vprašala, česar sam ne bi želel.
Toda Janša sam se izogiba medijev, ki ga kritizirajo. Tudi na vabila za intervju v Reporterju se ne odziva. Ko smo ga junija 2020 zaprosili za intervju, ki bi ga objavili ob dnevu slovenske državnosti, nas je zavrnil. »Prejeli smo vašo prošnjo za intervju s predsednikom slovenske vlade Janezom Janšo. Za vaše sporočilo se vam zahvaljujemo. Zaradi številnih obveznosti predsednika vlade intervjuja zaenkrat žal ne bo mogoče izvesti,« so nam takrat sporočili iz kabineta predsednika vlade.
Bili bi naivni, če bi mislili, da si bo za nas vzel čas v opoziciji, ko nima več toliko obveznosti, a poskusili smo vseeno. Februarja letos smo dobili ta odgovor tiskovne predstavnice SDS Kristine Hacin: »Se opravičujem za pozen odgovor. Žal vam v tem trenutku pogovora s predsednikom SDS ne morem zagotoviti.«
Seveda Reporter ni izjema, saj Janša ne daje intervjuje za praktično noben tiskani medij, izjema je tednik Demokracija, ki je v delni lasti SDS. Če sklenemo z njegovimi besedami: mogoče nismo prava (medijska) hiša. Če bi bili Nova24TV ali Demokracija, izpraševalca pa Boris Tomašič ali Metod Berlec, bi najbrž rad prišel na pogovor, saj ga nikoli ne bosta vprašala, česar sam ne bi želel. Podobno se je včeraj počutil tudi pri Igorju Pirkoviču na uravnoteženi nacionalni televiziji.