So tudi voditeljice oziroma direktorice katoliških vzgojno-izobraževalnih ter socialnih zavodov, kot so vrtci, dijaški domovi, domovi za ostarele, domovi duhovnih vaj, so sporočili s Slovenske škofovske konference. Večino slovenskih katoliških kulturnih in izobraževalnih ustanov vodijo redovnice ali laikinje kot direktorice oziroma ravnateljice. Poglejmo:
Muzej krščanstva na Slovenskem v Stični,
Gimnazija A. M. Slomška v Mariboru,
Osnovna šola A. Šuštarja v Ljubljani,
Kulturni center Schellenburg v Ljubljani,
Romarski urad na Brezjah,
Društvo katoliških pedagogov Slovenije,
Društvo katoliških vrtcev Slovenije,
Skupnost slovenskih katehistinj in katehistov,
Slovenski katehetski urad ter
Slovensko biblično gibanje.
V 31 katoliških izobraževalnih ustanovah je ženskam večinoma zaupana vzgojna naloga otrok in mladine. Kot sodelavke delujejo v 13 katoliških domovih za ostarele ter so dejavno vključene v življenje župnij kot voditeljice župnijskih pevskih zborov in članice župnijskih pastoralnih svetov. V katoliških medijih delujejo kot novinarke, komentatorke, publicistke in urednice.
Ženskam so zaupana odgovorna mesta v strukturi lokalne Cerkve, kjer delujejo kot izvršne tajnice (generalne tajnice), predsednice ali svetovalke:
svetovalka generalnega tajnika Slovenske škofovske konference,
koordinatorka dela Slovenskega pastoralnega sveta,
tajnica Konference redovnih ustanov Slovenije ter
voditeljice, strokovne sodelavke ali vodje uradov na škofijskih ordinariatih.
V 17 redovnih skupnostih v Sloveniji živi in dela 758 redovnic, ki na različne načine uresničujejo svoje poslanstvo, delujejo na dobrodelnem in vzgojnem področju ter vodijo duhovne programe za odrasle in mladino.