Kultna oddaja zasebnika in honorarca Braneta Rončela ima gledanost, ki je primerljiva s povprečno letno temparaturo v začetku novembra pri nas - se pravi 2 stopinji oziroma 2 odstotka. Če pa vzamemo podatek o tistih, ki v istem času gledajo televizijske programe nasploh, pa Rončel s svojo oddajo Brane Rončel izza odra dosega število gledalcev malo večje vaške skupnosti - se pravi 0,4 odstotka vseh tv gledalcev.
Njegova oddaja je pod novim vodstvom RTV umeščena v časovni pas, ki je včasih dolg tudi več kot dve uri, kar dokazuje, da zlasti direktor TVS Janez Lombergar meni, da je nejegov porijatelj Rončel tako velik izziv za nacionalko, da si človek zasluži povprečno dnevno dolžino svoje oddaje, ki presega dolžino celovečernega filma.Glede na to, da je Rončel s to svojo oddajo od leta 2003 do danes zaslužil skoraj 207.000 evrov lahko sklepamo, da je na skupno število gledlacev eden najbolje plačanih honoracev javne televizije, televizije, ki zlasti pod tem vodstvom kar naprej jamra, kako je brez denarja. In pritiska na finančno in moralno razsuto vlado, da naj jim da še en evro za elektro priključek.
Prejšnji direktor TVS se je Rončelovim dragim uslugam odrekel, zdajšnji pa mu jih vrača tudi za nazaj. Kaj imajo od tega plačniki elektro priključka? Nič, ker jih nihče nič ne vpraša, bodo pa tudi zaradi Rončela očitno dodatno kaznovani s povišanjem RTV prispevka.
To pa seveda ni edini javni denar, ki gre za tako imenovane nulte programske formate, se pravi za oddaje, ki jih praktično nihče ne gleda. Velik denar je na nenavaden način na primer šel tudi za Evropsko prestolnico kulture - 300.000 evrov iz delnic Eutelsata (to je hišna srebrnina, o kateri je toliko govorila bivša ministrica Širca) je dobil kar direktror TVS Janez Lomberger, a tokrat v funkciji programskega direktorja ponesrečenega in že kar škandaloznega projekta EPK.
Pri tem gre več kot očitno za konflikt interesov, pa tudi za zelo utemeljeni sum korupcije po definiciji. Da je na RTV dovolj denarja in kakšno povišanje prispevka ni potrebno, govori končno tudi podatek, da je sedanje vodstvo samo do konca junija letos na novo zaposlilo kar 61 oseb, lani pa dodatnih 36. Tako so v enem samem letu izničili vsa prizadevanja bivšega RTV vodstva, ki je številko več kot 2100 zaposlenih znižalo na okrog 1900.
Vodstvo se je med drugim odreklo tudi skoraj 5 milijonom evrov, ki jim jih je s svojo politiko pobrala bivša kulturna ministrica Majda Širca, a ga ni junaka, ki bi proti njej in državi zaradi tega vložil upravičeno tožbo. Tako sedanje vodstvo RTV dokazuje, da je slab gospodar in še slabši varuh RTV-ja. Mimogrede: protikorupcijski supervizor vam lahko pokaže in dokaže, komu in za kaj ta javna institucija plačuje zelo visoke honorarje iz davkoplačevalskega žepa. Še bo kakšen škandal.