Kapitalska družba (KAD) si je kot upravitelj državnega premoženja v zadnjih desetih letih privoščila nakup prostorov v Stekleni palači in v Bežigrajskem dvoru za 20 milijonov evrov. In 30 parkirnih mest v objektu Glavarjeva rezidenca za 350 tisočakov. Da ne govorimo o skoraj polmilijonski plači za tričlansko upravo v letu 2011. Kako naj torej država v novem projektu uredi upravljanje domače srebrnine?
To je samo nekaj primerov, ob katerih se človek lahko samo še vpraša, zakaj. Zakaj je potrebna tolikšna razsipnost? Vlada je pred kratkim napovedala ustanovitev Državnega premoženjskega holdinga (Slovenia Sovereign holding), ki naj bi nadomestil in prevzel vse naložbe in dolgove zdajšnjih državnih skladov – KAD, SOD, DSU, in AUKN.
Po mnenju mnogih poznavalcev pa bi bila danes bolj kot premetavanje iz enega koša v drugega potrebna temeljita reorganizacija, ki bi pozorno spremljala tudi potratnost upraviteljev državnega premoženja.
V TISKANI IZDAJI VEČ O NERAZUMNO DRAGIH NAKUPIH NOVIH POSLOVNIH PROSTOROV, O DESETINAH MILIJONOV, KI GREDO SAMO ZA PLAČE ZAPOSLENIH NA KADU, TER O SKRB ZBUJAJOČIH PODATKIH O POSLOVANJU