Pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan, ki je sporno pogodbo podpisala, je, potem ko se ji je odrekla lastna stranka in jo pozvala k odstopu zaradi objektivne odgovornosti, s prsti pokazala na člane SD, zaposlene na ministrstvu, in glavnega tajnika stranke, ki naj bi zadeve usmerjal iz ozadja. Skupino uradnikov in nekatere člane SD je obtožila, da so sporni nakup opravili s ciljem pridobitve protipravne koristi. Sama naj bi za postopek nakupa stavbe na Litijski izvedela šele decembra lani, tik pred podpisom pogodbe, medtem ko je vse postopke v zvezi s tem vodil generalni sekretar ministrstva Uroš Gojkovič, ki naj bi ji tudi prikril vse sporne stvari in jo tako zavedel.
Gojkovič naj bi bil tudi v stalnem kontaktu z Žibertom, s katerim sta bila sodelavca že na ministrstvu za delo in socialo, ko ga je vodila Anja Kopač. Večkrat naj bi obiskal ministrstvo, 13. decembra naj bi bil pri državnem sekretarju Igorju Šoltesu, 18. decembra, ko je bil na dopustu v Aziji, pa je poslal sms vodji kabineta ministrice Žigi Čepetu, v njem pa je med drugim zapisal, da je treba nakup izpeljati še tisti teden, da gre pri nakupu sodne stavbe za zadevo, ki jo je treba izpeljati nujno, saj rešujejo perečo problematiko pomanjkanja prostora za upravno sodišče. Mimogrede, upravno sodišče ni med tistimi, ki za svoja delovanja morajo najemati prostore. Poleg tega je Švarc Pipanova Žiberta tudi javno obtožila, da je skušal vplivati celo na izbiro notarjev.
Za Žiberta pravijo, da ga predvsem zanimajo posli, saj da je bolj poslovnež kot politik. Imel naj bi več podjetij in stanovanj v Ljubljani.
Za Žiberta pravijo, da ga predvsem zanimajo posli, saj da je bolj poslovnež kot politik. Imel naj bi več podjetij in stanovanj v Ljubljani. Prav tako naj bi imel zelo dobre zveze na vseh ravneh v politiki, z novinarji in celo s policisti, saj naj bi večkrat na njihovih piknikih na Kočevskem in v Beli krajini.
Njegova babica Julka Žibert je mestna svetnica na Listi Zorana Jankovića. Njegov oče Matjaž Žibert pa je tik pred volitvami kupil 177 kvadratnih metrov veliko stanovanje v elitni palači Schellenburg, ki naj bi stalo 1,4 milijona evrov. Nakup je financiral tudi z bančnim posojilom 1,3 milijona evrov, ki ga ni tako lahko dobiti. Kot je razvidno iz javnih evidenc, imajo Klemen Žibert in oba njegova starša vsak svoje podjetje, prijavljeno na istem naslovu na Hacquetovi ulici v Ljubljani. Ni pa javno objavljeno, koliko prihodkov imajo njihova podjetja, zato te zgodbe najbrž še ne bo kmalu konec.
Pred vstopom v politiko je Klemen Žibert skupaj s prijateljem ustanovil podjetje Vrep, ki je prodajalo sendviče na Kongresnem trgu ter pred železniško in avtobusno postajo v Ljubljani, zaradi česar se ga je oprijel vzdevek Sendvičar. Leta 2013 je bil svetovalec v kabinetu takratne predsednice vlade Alenke Bratušek, kamor ga je pripeljal njegov prijatelj, vodja kabineta Jernej Pavlič.
Po »kofetkanju« z lobistom, bivšim udbovcem Dragom Isajlovićem se je moral posloviti, nato pa so mu v SD našli novo službo v kabinetu takratne ministrice Anje Kopač. Njo naj bi zelo navdušil, naši viri pravijo, da naj bi dejansko vodil ministrstvo kar on. Nad njim naj bi bile sploh navdušene tovarišice, ki so starejše od njega in jih menda ovija okoli prsta, podobno naj bi počel tudi s sedanjo predsednico Tanjo Fajon, ki se mu je brezpogojno postavila v bran in obtožila manipulacij in laži Dominiko Švarc Pipan.
Tudi na kongresu je bil očitno zelo prepričljiv, vse organizacije vključno s podmladkom so ga podprle, sploh zato, ker naj bi obljubljal vse mogoče, kar se je glede na to, da je stranka v vladi, zdelo za zelo verodostojno. Pod kontrolo naj bi imel vse dogajanje na ministrstvih, zlasti pri poslih, podobno naj bi veljalo tudi za strankin teren, kjer naj bi vladal s kombinacijo obljub in ustrahovanja.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24