Revija Reporter
Slovenija

Janša: SDS že gleda v čas, ko bo slovenska politika počiščena

3. jun. 2011 5:10 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Slovenija je med evropskimi državami ena tistih, ki so bile v krizi najslabše vodene, pravi prvak SDS Janez Janša. Mnenja je, da bi morala Pahorjeva vlada v primeru neuspeha na referendumsko nedeljo odstopiti. Prej ko bomo prišli do nove vlade, boljše bo, pravi.

Slovenija je med evropskimi državami ena tistih, ki so bile v krizi najslabše vodene, pravi prvak SDS Janez Janša. Mnenja je, da bi morala Pahorjeva vlada v primeru neuspeha na referendumsko nedeljo odstopiti. Prej ko bomo prišli do nove vlade, boljše bo, pravi.

Posavska regijska koordinacija SDS je v Brežicah priredila javno tribuno Na referendumu glasujmo trikrat proti, katere se je poleg poslancev SDS Andreja Vizjaka in Aleksandra Zorna udeležil tudi prvak stranke Janez Janša. Alternativa za sedanjo vlado je boljša vlada, v primeru nedeljskega neuspeha pa bi morala odstopiti, je povedal Janša.

Po Janševih besedah je pred volivci glasovanje o treh slabih zakonih, ki jih je predlagala slaba vlada, po njegovi oceni pa bo izid nedeljskih referendumov poveden ne samo za predlagane zakone, ampak tudi za vlado.

Alternativa za sedanjo vlado je boljša vlada, prej ko bodo prišli do nje, pa bo toliko bolje, je izpostavil. Pogled SDS je že usmerjen naprej in v tisto, kar bo potrebno storiti takrat, ko bo slovensko prizorišče počiščeno, je napovedal.

Osnovna politična kultura tudi zahteva, da vlada po dveh referendumih izgubljenih v preteklosti in tudi v primeru, da na isti dan zgubi še tri, odstopi ter nekomu drugemu omogoči, da stvari normalno pelje naprej. Predvsem pa da preda svoj mandat v roke volivkam in volivcem, ki naj odločijo, je še menil.

Državljanke in državljani bodo v nedeljo imeli priložnost, da povedo svoje stališče glede predlogov opozicije, ki, tako Janša, vladnim predlogom nasprotuje, s tem pa bodo podali svoje mnenje tudi o vladi. "Rezultat bo tisti, ki bo presodil, v demokraciji pa se takšen rezultat spoštuje," je dejal.

Pristopi k reformam so v različnih evropskih državah različni, Slovenija pa je, kar Janša obžaluje, po dveh letih spopadanja s krizo med tistimi evropskimi državami, ki so bile najslabše vodene in najmanj uspešne, je ocenil. Vsakdo, ki bo v Slovenijo prišel iz tujine, iz nje ne bo mogel odnesti kakšnih dobrih primerov reševanja krize, je dodal.

Kot je Janša povzel, se pokojninskega sistema ne da reševati na izhodnem koncu. Delovno dobo se lahko podaljšuje tudi do 80 let, pa to, če ne bo vstopov oz. mladih, ki bodo dobili delo in ob dostojnem življenju polnili pokojninsko blagajno, ne bo nič rešilo, je opozoril.

Če bi bila danes zaposlenost takšna, kot je bila ob koncu mandata njihove vlade, bi v pokojninsko blagajno na leto priteklo 300 milijonov evrov več in današnjih problemov tako ne bi bilo, je še povedal Janša.