Vrhovno sodišče v Ljubljani je v ponovnem odločanju o sporu med Molom in Lekarno Bitenc presodilo, da odpoved koncesijske pogodbe ni bila zakonita. Po mnenju sodišča lekarniška dejavnost predstavlja socialno javno službo, zato se v omenjenem primeru ni mogoče neposredno opreti na določbe zakona, ki ureja gospodarske javne službe.
Mestna občina Ljubljana (MOL) je Lekarni Bitenc izdala odločbo, s katero je bilo lekarni podeljena koncesija za opravljanje lekarniške dejavnosti 8. junija 1999. Čeprav sta stranki nato 16.julija 1999 podpisali še pogodbo o koncesiji za nedoločen čas, je Mol 6.aprila 2009 enostransko in brez razloga odpovedal pogodbo z lekarno Bitenc.
Ko je vrhovno sodišče prvič odločalo o zakonitosti odpovedi koncesijske pogodbe, je bilo sprejeto stališče, da se lahko lekarniška koncesija preneha po diskrecijski volji podeljevalca koncesij, torej Mola. Lekarna Bitenc se je odločila za vložitev tožbe na Ustavno sodišče, to pa je opozorilo, da bi se moralo upoštevati sodbo upravnega sodišča, ki je že poprej razsodilo, da se koncesija lahko vzame iz krivdnih razlogov, teh pa v primeru lekarne sploh ni bilo. Ustavno sodišče je vrhovnemu sodišču naložilo ponovno odločanje, to pa je nato po desetih letih vendarle razsodilo v prid Lekarne Bitenc.
Janković poražen! Lekarna Bitenc premagala župana in izstavila račun za 100.000 evrov!
16. okt. 2019 6:00
Lekarna Bitenc je po desetih letih premagala ljubljanskega župana Zorana Jankovića. Namesto, da bi Janković poravnal račun iz svojega računa, bomo denarnice morali odpreti davkoplačevalci. Potrebno bo poravnati 100.000 odškodnine.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke