Kot je na današnjem naroku povedal sodnik Tomaž Bromše, želi sodišče Leljaka zaslišati, da preveri resničnost izpovedb Kršinarja.
Ta je sicer danes vnovič odgovarjal na vprašanja sodišča, Zemljaričevega odvetnika in obrambe. Povedal je, da je bil Leljak vir njegovih člankov, v katerih je pisal o umorih, ki naj bi jih v 80. letih prejšnjega stoletja zagrešila Služba državne varnosti (SDV) pod vodstvom Zemljariča, pri tem pa se je opiral predvsem na gradivo iz Arhiva RS, ki mu ga je priskrbel Leljak. Povedal je, da je še pred objavo prvega članka o Zemljariču skušal pridobiti njegov odziv, a se ta na njegovo elektronsko sporočilo in telefonski klic ni odzval.
Nasploh je danes sodišče z obema strankama v postopku razčiščevalo, kako je časovno potekalo nastajanje prispevkov, kdo in zakaj je bil novinarjev vir ter na kakšen način in kdaj je Kršinar skušal kontaktirati Zemljariča, ki ga mimogrede danes na sodišče znova ni bilo.
Naslednji narok v zadevi je razpisan za 1. februar, ko bo sodišče, če ne bo kakšnih novih dokaznih predlogov, sprejelo končno odločitev.
Zemljaričev odvetnik Marko Kosmač po naroku ni želel dajati izjav. Kršinarjev odvetnik Radovan Cerjak pa je dejal, da so danes sicer pričakovali že končno odločitev, a da tudi zaslišanje Leljaka najverjetneje ne bo spremenilo ničesar. Pričakuje oprostilno sodbo.
Zemljarič v tožbi Kršinarju očita razžalitev, ki naj bi jo storil s članki Kliči Zemljariča za umor, Iz oči v oči z Zemljaričem in Angel med rablji, objavljenimi leta 2014. V njih je Kršinar Zemljariča kot načelnika SDV v 80. letih prejšnjega stoletja povezoval z umori SDV nasprotnikov takratnega režima, kar pa Zemljarič zanika.