Mejni prehod Vinica je namreč skupni mejni prehod, kjer zaradi enostavnejše mejne kontrole ta poteka le na eni strani meje. V primeru Vinice je to na slovenski strani meje, ki tam poteka po sredini reke Kolpe.
Sporazum tudi določa, da lahko organi sosednje države uporabljajo svoje oznake na skupnem mejnem prehodu, pravijo na policiji. Hrvaška zastava je tako na slovenski strani in slovenskem bregu reke.
Državi sta se že pred letu dogovorili o ureditvi skupnih službenih mest za opravljanje mejne kontrole. Večina tovrstnih mejnih prehodov je na slovenskem ozemlju, zato hrvaška zastava visi še kje.
Tudi na mejnih prehodih, kjer se skupna mejna kontrola izvaja na ozemlju Republike Hrvaške, je na podlagi omenjenih predpisov izobešena slovenska zastava, še pojasnjuje policija.
Hrvaška zastava na slovenski strani meje: leteti bi morale glave, je ogorčen bralec, a policija pravi, da s tem ni nič narobe
27. avg. 2019 6:00
Na mejnem prehodu Vinica v Beli Krajini je drog s hrvaško zastavo postavljen na slovenski strani meje, je v minulih dneh presenečen ugotovil Reporterjev bralec, ki je ogorčeno reagiral s »sramota« in »za tako stvar bi v kaki malo bolj narodno zavedni državi letele glave«. A po pojasnilu policije je hrvaška zastava na skupnih mejnih prehodih nekaj običajnega in urejenega z meddržavnim sporazumom.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke