Gordana Sredojević - ženska, ki so jo pritiskali!
4. avg. 2011 14:33 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
Znamenita ikona Dela-Revij, menda čudežna deklica revijalnega tiska, je po nekaj letih priznala “politične pritiske”, zaradi česar naj bi njene revije, ki jih je urejala, skokovito propadale. S tem pa verjetno tudi Delo-Revije nasploh. Najhuje je menda bilo septembra leta 2008, ko je “morala” na naslovnici Obrazov objaviti manjšo fotografijo Janeza Janše. O sposobnostih te ženske pa največ povedo katastrofalne naklade njenih revij, v katerih pa ni Janeza Janše!
Znamenita ikona Dela-Revij, menda čudežna deklica revijalnega tiska, je po nekaj letih priznala “politične pritiske”, zaradi česar naj bi njene revije, ki jih je urejala, skokovito propadale. S tem pa verjetno tudi Delo-Revije nasploh. Najhuje je menda bilo septembra leta 2008, ko je “morala” na naslovnici Obrazov objaviti manjšo fotografijo Janeza Janše. O sposobnostih te ženske pa največ povedo katastrofalne naklade njenih revij, v katerih pa ni Janeza Janše!
Urednica revije Obrazi Goga - Gordana Sredojević je na današnji tiskovni konferenci na novinarsko vprašanje, ali so bili novinarji edicij Dela Revij izpostavljeni političnim pritiskom, odgovorila, da je bil plod takega pritiska objava fotografije Janeza Janše na naslovnici revije Obrazi. Tudi izbor za politični obraz leta je bil po njenem mnenju plod politične odločitve, kljub temu da je sama že od začetka opozarjala, da bo ta izbor zmanjšal branost revije.
Na naslovnici revije Obrazi z dne 11. septembra 2008 so na levi strani objavljene fotografije treh osebnosti: Severine z njenim izvoljencem, v sredini je “zloglasni” portret Janeza Janše, čisto spodaj pa fotografija Melanie Knaus s sinom. Na desni strani je velika nosilna naslovna fotografija nastopajočih v serijalki Lepo je biti sosed. Toda glede na besede Gordane Sredojević bi sklepali, da je bil politični pritisk za objavo fotografije J. Janše tako velik, da bi fotografija morala biti čez celo naslovno stran, pa ni. In tudi nekateri medijski portali objavljajo samo “izolirano” Janševo fotografijo, da bi na tej osnovi bralec seveda sklepal o velikem političnem pritisku. Nacionalna televizija je v svojih poročilih celo poročala, da so se nad zaposlenimi na Delu-Revije izvajali tudi politični pritiski, čeprav jih je v zvezi s fotografijo Janeza Janše omenjala samo Sredojevićeva. Sicer pa, politični pritiski obrodijo sadove samo, če se jim posamezniki uklonijo!
Pri tem je zanimivo, da je Gordana Sredojević tako imenovane politične pritiske mirno prenašala kar vrsto let in je šele zdaj, ko je podjetje v krizi, poiskala toliko korajže, da je o njih javno spregovorila. Kot odgovorna urednica je te “politične pritiske”, ki so tudi po njenem vplivali na nizko branost njenih revij, dopuščala, kar je neverjetna neodgovornost odgovorne urednice. Najmanj, kar bi Sredojevićevi lahko očitali je, da je oportunistka, nevretenčarka, da svojega dela ni opravljala kot dobra urednica in dober gospodar in da je Delu–Revije zaradi vsega tega povzročala celo škodo. Z izjavo o političnih pritiskih je zaposlenim na Delu-Revije, ki so res v stiski, povzročila tudi veliko moralno škodo, saj je tudi iz njih naredila urednike in novinarje, ki nimajo lastne avtonomije.
Sredojevićeva je na Delu-Revije veljala za čudežno deklico revijalnega tiska, pa čeprav njeni proizvodi niso presegali naklad kakšnega tovarniškega glasila. Še več, v primerjavi z aprilom lani je aprila letos ustvarila naslednje nakladne dosežke in presežke: naklada revije Obrazi je padla za 21,5 odstotka na 4.291 izvodov; naklada Eve je padla za 23,6 odstotka na 4.476 izvodo, naklada Smrklje pa je padla celo za 38,1 odstotek na 4.518 izvodov.
Ti podatki so toliko bolj nenavadni, ker na tako drastično padanje naklade niso vplivali “politični pritiski” v obliki fotografij Janeza Janše na naslovkah. Poleg tega Janez Janša, ali kdo z desne strani političnega spektra, ni bil njen politični obraz leta, ampak sta to bila leta 2009 Katarina Kresal (ki je bila kmalu zatem še Slovenka leta) in leta 2010 Karel Erjavec, med kandidati pa Janeza Janše nikoli ni bilo. Očitno pa je, da se da z imenom Janeza Janše po dnevnih politikantskih potrebah manipulirati, ker je pač to nekakšna redeča nit glavnine slovenskih medijev. Gordana Sredojević je tako neko majhno fotografijo celo zlorabila, da bi nam med vrsticami povedala, da je pravzprav tudi Janez Janša udeležen pri sedanji agoniji propadanja Dela-Revij, ker se to pač oportuno sliši in ker je to tako rekoč najboljša pot, da prideš v medije s svojo zgodbo. Kajti, noben osrednji medij na primer ne bi objavil, če bi Sredojevićeva rekla, da je za vse kriv predsednik države Danilo Tuerk. Tisti, ki mu je prav ta Sredojevićeva leta 2007 ob njegovi predsedniški kandidaturi naredila brezplačnik Predsednik.
Gordana Sredojević in tisti, ki jo pri njenih fantazmah a la politični pritiski celo podpirajo, je naredila medvedjo uslugo vsem, ki si še prizadevajo, da bi razrešili gordijski vozel velike dolžniške krize Dela-Revij. Tiste krize, h kateri je – poleg nekaterih drugih – tudi Sredojevićeva precej pripomogla, če pogledamo njene delovne rezultate v številkah o nakladi. In ta ženska celo na FDV predava o revijalnem tisku, čeprav bi bilo ustrezneje, če bi predavala o tem, kako se tega tiska pač ne dela!
Zaradi oseb kot je Gordana Sredojević ne bo nobene škode, če takšni uredniki skupaj s svojimi mediji tudi propadejo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke