»Ni vrag, da ga Ukrajina ne bi rabila glih 24. in 25. februarja,« je pred devetimi dnevi na facebooku zapisala Carlova. Danes, po napovedi Janševega obiska v Ukrajini, je dodala: »Fajn si je tole zrihtal. Raje na rusko fronto, kot da bi se jutri in pojutrišnjem soočil z nama z Mojco Šetinc Pašek na sodišču.«
Sojenje Janši zaradi razžalitve novinark se tako vse bolj bliža koncu z zastaranjem. Njegov odvetnik Franci Matoz spretno zavlačuje proces in marca bo primer že zastaral.
Janša bi se moral sicer na sodišču pojaviti že 9. februarja, a je obravnava takrat odpadla zaradi njegove okužbe s koronavirusom – še pred tem pa je poskušal doseči odpoved obravnave z nepravilnim in nepravočasnim opravičilom.
Janša marca 2016 tvitnil, da na »neki Facebook strani javne hiše ponujajo poceni usluge odsluženih prostitutk Evgenije C. in Mojce P. Š.«. Ko sta ga novinarki tožili, se je na sojenju branil, da ni mislil na spolno, ampak na medijsko prostitucijo, Carlova in Šetinc Šaškova pa sta vztrajali, da je bil njegov tvit poniževalen in žaljiv.
Na prvem sojenju je bil Janša na celjskem okrožnem sodišču obsojen na tri mesece pogojne zaporne kazni ter plačilo stroškov postopka, a je višje sodišče sodbo razveljavilo.
Obe novinarki sta sicer Janšo zaradi omenjenega tvita tožili tudi odškodninsko. Celjsko višje sodišče je tako maja 2020 potrdilo sodbo velenjskega okrajnega sodišča o odškodnini Carlovi v višini 6000 evrov in Janši naložilo tudi povrnitev stroškov pravdnega postopka.
Vrhovno sodišče je nato v ločenih postopkih zavrnilo Janševo zahtevo za revizijo postopka, v katerem je višje sodišče pritrdilo Carlovi, ugodilo pa njegovi zahtevi za revizijo v primeru Šetinc Paškove, ki ji je celjsko višje sodišče prav tako pritrdilo. Po sodbi vrhovnega sodišča je Šetinc Paškova vložila pritožbo na ustavno sodišče.