Erjavec: Ne vidim razlogov za Simčičev ali svoj odstop
9. mar. 2012 14:45 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017
Predsednik stranke DeSUS Karl Erjavec je danes v Koebenhavnu povedal, da ne vidi razloga za ukrepanje proti poslancu in članu stranke Ivanu Simčiču zaradi navedb o ponaredbi srednješolskega spričevala, saj te niso dokazane. Prav tako Erjavec ne vidi razloga za svoj odstop s položaja predsednika stranke.
"Stranka ne bo ukrepala, ker se ni nič zgodilo. Vse to temelji na raznih domnevah, na podlagi domnev pa ne moremo ukrepati," je Erjavec odgovoril na vprašanje, ali bo stranka ukrepala proti Simčiču in ali bo zahteval poslančev odstop.
Ob tem je predsednik DeSUS izrazil pričakovanje, da bo univerza sprožila določene postopke, kot je najavila. "Do takrat pa poslancu verjamem," je poudaril in dodal, da ni še nihče dokazal, da je Simčičevo spričevalo ponarejeno.
Erjavec zato za zdaj ne vidi razloga za ukrepanje proti Simčiču, tudi ne po izteku šestmesečnega roka, ko kljub odstopu poslanca ne bi bile več potrebne nadomestne volitve. Pri tem je zavrnil "špekulacije, da namenoma zavlačujejo".
Če pa se bo izkazalo, da je Simčič res storil kaznivo dejanje oziroma lagal o izobrazbi, in če mu bodo to izobrazbo odvzeli, pa se bodo v DeSUS po Erjavčevih besedah "o nastali situaciji seveda pogovorili".
Erjavec je ob tem še izpostavil, da gre za dogodke izpred 20 let, ko Simčič ni bil poslanec, temveč mlad človek, ter še enkrat poudaril, da mu verjame, da ni storil nobenega kaznivega dejanja.
Predsednik DeSUS je povedal, da s predsednikom vlade Janezom Janšo o tej zadevi ni govoril, saj je to povsem interna stvar stranke.
Ob tem je Erjavec državnemu tožilstvu znova očital "politikantstvo". "To tožilstvo je mene preganjalo dve leti nazaj za nevestno delo v službi, danes sem pravnomočno oproščen, pa nikome ništa," je dejal.
Pozive znotraj DeSUS k odstopu s položaja predsednika stranke pa je Erjavec danes v Koebenhavnu komentiral z besedami, da je za odločitev o tem treba sklicati kongres, na katerem bi se ugotovilo, ali še uživa zaupanje stranke ali ne.
Pozive k odstopu je sicer Erjavec označil za "posamezne primere, zelo ekscesne primere". Pri tem je tiste, ki ne zaupajo vodstvu stranke, pozval, naj premislijo, ali so v pravi stranki.
Erjavec poudarja, da ni nobenega razloga, da bi odstopil kot predsednik stranke. "Zakaj pa, kaj sem pa storil? Saj samo branim človeka, za katerega menim, da ni nič spornega storil," je dejal in pripomnil, da bi moralo že veliko ljudi odstopiti, če bi povsod veljale tako visoke moralne vrednote za vse stvari.
V uradu vlade za komuniciranje so sicer v četrtek zapisali, da na njihov naslov zadnji čas prihajajo številne pobude k podrobnejšemu pregledu veljavnosti spričeval, tudi tistih, ki so bila izdana na podlagi avtomatičnega priznavanja enoletne šole CK v trajanju 8 mesecev, in 6-mesečnega tečaja iz Kumrovca, ki se je priznaval kot višja šola, torej šesta stopnja.
Kot napovedujejo v uradu, bo vlada "resno razmislila o tem, da bi opravila sistematičen in podroben pregled področja priznavanja izobrazbe ter tako pripomogla k razrešitvi dilem, ki smo jim priča ob aktualni razpravi o veljavnosti spričevala enega od poslancev DZ".
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke