Okrožna sodnica z okrožnega sodišča v Ljubljani Karmen Erčulj je znana kot tekačica na dolge proge. Tako se je včeraj popoldan iz sodne palače v centru Ljubljane z damsko torbico v eni roki in športno torbo v drugi očitno namenila na rekreacijo, pri čemer jo je pred sodiščem na jasno označenem mestu za taksiste okoli 15 minut čakal neznanec v prestižnem črnem audiju A7. Seveda ni šlo za taksi.
A prestižni niso le avtomobili, s katerimi se Erčuljeva prevaža, pač pa tudi njen položaj v slovenskem pravosodju. Do lani je bila gospa namreč še tožilka na okrožnem tožilstvu v Ljubljani, nato pa so jo v državnem zboru izvolili za sodnico na ljubljanskem sodišču, kjer odloča na preiskovalnem oddelku.
Sodnica Barbara Klajnšek je ob fotki pripisala »se mi dozdeva, da se z županom nekam pomenljivo gledata…«, na kar ji je Karmen Erčulj odvrnila: »jah, res tko zgleda…sej, bom kar priznala, nekiii ma tale naš Zoki…«.
»Proslavila« pa se je že kot tožilka in sicer zaradi dopisovanja s sodnico Barbaro Klajnšek po facebooku. Klajnškova je prav tista sodnica, ki je po ugotovitvah ustavnega sodišča kršila človekove pravice pri sojenju v zadevi Patri. Glede njunega dopisovanja: na enem od tekov okoli Ljubljane (Pot ob žici) se je Erčuljeva uvrstila na oder za zmagovalke, pri čemer je na facebooku objavila fotografijo, na kateri se njen pogled sreča s podeljevalcem medalj, ljubljanskim županom Zoranom Jankovičem.
Klajnškova je ob fotki pripisala »se mi dozdeva, da se z županom nekam pomenljivo gledata…«, na kar ji je Erčuljeva odvrnila: »jah, res tko zgleda…sej, bom kar priznala, nekiii ma tale naš Zoki…«. Janković je bil tedaj že v kazenskih postopkih na okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani, na katerem je bila zaposlena Erčuljeva! Očitni nekateri obdolženci za tožilke res »nekiii majo«.
Očitno zato, ker njen »Zoki nekiii ma«, je Erčuljeva pred nekaj leti na okrožno sodišče v Ljubljani vložila zahtevo za preiskavo zoper urednika Reporterja Silvestra Šurlo, ker si je ta drznil kritizirati Jankovićevo delo na funkciji župana. Slednji je izkoristil zakonsko določbo, da kot javni funkcionar tožilstvu predlaga pregon, ki ga nato vodi tožilstvo, ne pa sam javni funkcionar na svoje stroške (ta določba je bila kasneje iz kazenskega zakonika črtana). Preiskovalni sodnik na okrožnem sodišču v Ljubljani je zahtevi Erčuljeve za sodno preiskavo zoper Šurlo ugodil, zavrnil pa jo je senat okrožnega sodišča. Vsi stroški predkazenskega postopka so bremenili državni proračun.
Zapisano lepo kaže, kakšen privilegiran položaj uživa Janković pri delu tožilcev in sodnikov. Vas potem še čudi, da je ljubljanska sodnica Mojca Kocjančič (nekdanja žena bivšega pravosodnega ministra Aleša Zalarja) odredila izbris prisluhov zoper Jankovića v zadevi farmacevtka. Konec koncev »naš Zoki nekiii ma«…