Na drugem tiru se zapleta: Turki v težavah, kaj ...

simundza Ekipa

Bodo Turki odpustili Šimundžo? Trma, ki bi ...

Slovenija

Dixon zmagovalec 500 milj Indianapolisa

Indianapolis - Novozelandski dirkač Scott Dixon je zmagovalec tradicionalne dirke 500 milj Indianapolisa, najpomembnejše dirkaške preizkušnje sezone v Združenih državah Amerike. Dvesto krogov je v letošnji 92. izvedbi prevozil v 3:28:57 in tako za 1,75 sekunde prehitel Brazilca Vitorja Meiro na drugem mestu.

Dirko je na tretjem mestu končal domačin Marco Andretti, dvakratni zmagovalec preizkušnje Brazilec Helio Castroneves pa je bil četrti.

Danici Patrick, ki je minuli mesec postala prva ženska zmagovalka dirke IndyCar, prvič v štirih poskusih ni uspelo končati dirke. Na dirkališču jo je zadel Avstralec Ryan Briscoe 29 krogov pred ciljem in ji tako preprečil, da bi se uvrstila med najboljših deset.