Revija Reporter
Slovenija

Brglez vrnil nizki udarec Pirc Musarjevi, ta ga izziva, naj udari še enkrat! (KOMENTAR)

Ivan Puc
18 10.473

17. okt. 2022 12:18 Osveženo: 12:55 / 17. 10. 2022

Deli na:

Milan Brglez in Nataša Pirc Musar

STA

Predsedniška kampanja mineva brez drznega marketinškega prijema; denimo takšnega, ki si ga je pred desetimi leti zamislil štab Boruta Pahorja in mu omogočil neposredni stik z volivci. Drži, da je bil Pahor izvrsten izvajalec kampanje kot meni njegova takratna svetovalka in vodja kabineta Alja Brglez.

Je pa za nekaj neposrednega stika poskrbel prijem Milana Brglez. Ne na terenu z volivci, saj mu je za to preprosto zmanjkalo časa zaradi poznega vstopa v kampanjo, ampak z vračanjem nizkega udarca Nataši Pirc Musar. Vemo, po udarcu se mora boksar hitro postaviti v osnovni položaj.

Tudi Brglezova prva konkurentka za drugi krog ostaja v osnovnem položaju, ni se odločila za (hitro) izmenjavo udarcev. Še največ energije porabi za to, da izgleda samozavestna, skulirana, nasmejana … Kot bi izzivala, naj Brglez udari še enkrat, če si drzne – in razkrije svoj obraz.

Nekaj kar hudih udarcev sta si izmenjala tudi borca na desni sredini – Janez Janša in Matej Tonin. Pred tem je Anže Logar skočil v sredino, Janez Cigler Kralj pa se je umaknil na desno.

Nekaj kar hudih udarcev sta si izmenjala tudi borca na desni sredini – Janez Janša in Matej Tonin. Pred tem je Anže Logar skočil v sredino, Janez Cigler Kralj pa se je umaknil na desno. In zdaj se slednji trka po prsih, tudi v katoliških medijih, ker je edini od kandidatov glasoval proti noveli družinskega zakonika (četudi ta zgolj uresničuje odločbo ustavnega sodišča) in se zoperstavil posvojitvam v istospolne partnerske skupnosti.

Opozicija s tviteraškim spopadanjem ne bo prišla do nobene preiskovalne komisije, saj zanjo rabi podpise 30 poslancev. Če misli NSI resno glede ustavnih sprememb, je v tem opozicijskem mandatu konec sodelovanja s SDS. Janševa stranka, denimo, ostro nasprotuje ukinitvi volilnih okrajev in ukinitvi pristojnosti poslancev pri imenovanju sodnikov.

A kot vemo, ena popita kava lahko vse spremeni, kolikokrat že je Tonin dejal, da v politiki ni prostora za zamere.

Predsednik republike za ustavno sodnico predlaga Nežo Kogovšek Šalamon. Z njo se na ustavnem sodišču krepi svetovnonazorska progresivna usmeritev. Če se bo koalicija sposobna samoomejiti, kot je na soočenju na Tarči zagotovil Milan Brglez, bo novi predsednik ali pred-sednica morala poskrbeti – ob razumevanju koalicijske večine seveda – za strokovnega kandi-data drugačne recimo bolj konservativne nazorske usmeritve.

Samoomejitev? Ob mrcvarjenju nacionalne televizije vodene prek opozicijske večine v pro-gramskem svetu in opozicijskih referendumih o Golobovi vladi že po nekaj mesecih od volitev, je bolj realno napovedati serijo vračanja nizkih udarcev.