Iztok Purič je bil direktor JGZ Brdo v času, ko je bila Alenka Bratušek predsednica upravnega odbora tega zavoda. Za članico upravnega odbora je bila imenovana leta 2006, na predlog takratnega finančnega ministra Andreja Bajuka, takrat je tudi bila imenovana za generalno direktorico direktorata za proračun. Upravni odbor jo je za predsednico izvolil leta 2009, po dveh letih pa je odstopila.
Leta 2006 je tudi magistrirala, in sicer iz Brda. Naslov njene magistrske naloge je Statusna sprememba servisa protokolarne storitve iz neposrednega proračunskega porabnika v javni gospodarski zavod. V njej pa je med drugim dobesedno prepisala cele strani Odloka o ustanovitvi javno gospodarskega zavoda Protokolarne storitve RS (2001), pod katerega je podpisan Iztok Purič, takratni direktor tega servisa. Toda vladnega dokumenta ni navedla med viri; podobno velja tudi za vladni dokument, ki ga je leta 2003 pripravil Mirko Bandelj, takratni sekretar vlade.
Pozneje se je razkrilo, da so času, ko je bila Bratuškova članica upravnega odbora JGZ Brdo, zaposleni iz tega zavoda urejali zunanjo okolico hiše Alenke Bratušek v Stražišču pri Kranju, in sicer so ravnali zemljo in urejali škarpo. Večina del je bilo opravljenih junija 2006, nekaj manjšega pa še septembra in oktobra, konec novembra in v začetku decembra pa so račun izstavili Mitji Cvjetičaninu, življenjskemu sopotniku Bratuškove.
Plačala sta 288,67 evra, čeprav je bil stroškovnik za 476,66 evra višji. Zaposleni so ob našem obisku na Brdu leta 2011 celo trdili, da so dela opravljali brezplačno, saj so pred delom pri Bratuškovi iz kombija odstranili nalepko JGZ Brdo. Poleg tega naj bi bilo kar nekaj poskusov poslovanja med JGZ Brdo in zasebnim podjetjem Macon posredništvo v lasti Cvjetičanina, vendar naj bi bile njegove usluge za Brdo predrage.
Bratuškova je s položaja predsednice upravnega odbora JGZ Brdo odstopila aprila 2011, ko je prišlo v javnost revizijsko poročilo o poslovanju tega zavoda, ki so ga opravili na generalnem sekretariatu vlade. Revizorji so ugotovili celo vrsto nepravilnosti, med njimi je izstopal nakup pakistanske preproge, za katero so odšteli 149.460 evrov, medtem ko je revizija njeno vrednost ocenila na največ 80.000 evrov.
Revizor je še ugotovil, da je bil ponudnik izbran vnaprej, saj je trajalo od objave do izbire le šest dni, od tega so bili trije dnevi prosti. Poleg tega je bila preproga malo krajša od 13 metrov, kolikor so zahtevali v ponudbi; krajša je bila, ker se je med pranjem skrčila. JGZ Brdo je nato za 53.460 evrov tožilo dobavitelja, ker pa je bil insolventen, so sprejeli njegovo ponudbo, da je to razliko poplačal s petimi manjšimi perzijskimi preprogami, ki so jih nato položili v drugih protokolarnih objektih.
Zaradi revizijskega poročila sta morala z zavoda oditi najprej vodja nabavne službe Majda Markun, nato pa še direktor Iztok Purič, slednjega so odpustili zaradi nesposobnosti. Zoper oba je stekel kazenski postopek zaradi zlorabe uradnega položaja, toda okrožno sodišče v Kranju je leta 2014 zahtevo za preiskavo zavrnilo, nato pa je pritožbo državnega tožilstva zavrnilo še višje sodišče v Ljubljani.
Po dobljeni pravni bitki se je Iztok Purič politično angažiral v Stranki Alenke Bratušek. Na junijskih državnozborskih volitvah je v volilnem okraju Ljubljana Šiška I. prejel 6,86 odstotka glasov. Na županskih volitvah v Kranju je veljal za velikega favorita, saj sta ga poleg Bratuškove podprla še odhajajoči župan Boštjan Trilar in direktor agencije za prometno varnost Igor Velov. Kljub temu mu ni uspelo priti v drugi krog, saj je dobil 18,32 odstotka glasov. Poleg Matjaža Rakovca iz SD (30,85 odstotka) ga je premagal celo kranjski posebnež Zoran Stevanović (20,47 odstotka).